• http://www.youtube.com/…=fmunv1y4x2o&feature=relmfu

gözlere birkaç damla yaş getiren, p&g'nin hazırladığı muhteşem ötesi tanıtım filmidir.

ofiste izlerseniz, annenizin ilkokulda sizi sırtında taşıyarak yataktan kaldırıp mutfak koltuğuna oturtması, siz uyurken sizi giydirmesi aklınıza gelir, fırk fırk ağlarsınız...
  • reklamcı değilim, basit bir tüketiciyim o yüzden ders olarak okutulması gerekir mi bilemiyorum fakat şundan eminim reklamın ilk entrysi "yavşak kapitalistler anne gibi kutsal bir kavramı duygu sömürüsüne alet etmişler" diye yazılsaydı takip eden entrylerin %97,31'i ilgili firmaya giydirmekle ilgili olacaktı. neyse ben gidip gözyaşlarımı sileyim.
  • çok güzel, çok hoş, duygu dolu bir reklam. tamam da arkadaşım bu çocukları bir tek anaları mı büyütüyor işte ben de buna gıcığım. p&g'nin ürünüyle çocuğun donunun yıkıyorsun da o deterjanı kim alıyor lan? onun hiç mi payı yok bu yetiştirme işinde.

sadece anneleri ön plana çıkaran reklamlara kıl oluyorum arkadaş. tamam annelerin hakları ödenmez de, bizim çocuğu her sabah kaldıran, kahvaltısını yaptıran, giydirip okula bırakan benim ve biliyorum benim gibi nice baba var, ee biz neredeyiz? bu reklamda biz niye yokuz lan?

babalar yokmuş gibi davranan, çocuğun tüm yetiştirme sürecinden anneyi sorumlu tutan, çocuğu bir yerlere sadece annelerin getireceği ön kabulüyle yola çıkan reklamlara tahammül edemiyorum. baba nerede olm baba? o çocuk zembille mi indi arkadaşım?
  • son zamanlarda gördüğüm en başarılı reklam çalışması.

sözlükte gördükten sonra ağlanacak ne var lan diye açtım ama beni de ağlattı :(

edit: yarım saat sonra tekrar izledim, yine ağladım. noluyor lan? anneee!
  • videoyu izlerken böyle boğazınızda bişeyler düğümlenip gözleriniz falan yaşardıysa hemen alttaki türkçe yorumları okuyun; antidot etkisi yapıyor, anında normale dönüveriyorsunuz.

"anan yanımda zaaaaxd" yazmış adam...
  • sadece 2 dakikalık kısacık bir reklam filmi ile, 2 saatlik koskoca bir sinema filminin veremeyeceği duyguları vererek, acayip derecede hüzünlendirmiştir, açıkçası zor tuttum kendimi. bu reklam vasıtasıyla tüm annelere sonsuz saygılar, sevgiler...
  • filmin yönetmeni babel, amores perros, 21 grams ve biutiful filmlerinden tanıdığımız alejandro gonzález iñárritu'dur. reklam ajansı ise weiden+kennedy.
  • reklam olduğunu bilmesem olimpiyat tanıtımı derdim. her halukarda reklamdan çok çok öte anlamlar içeren bir çalışma olmuş. mottosu da ayakata alkışlanacak cinsten.

"the hardest job in the world, is the best job in the world."
  • türkiye versiyonu olsaydı muhtemelen içinde şu cümle geçerdi: yapma demiyorum hobi olarak yine yap. reklamın sonunda da bizimki televizyondan olimpiyatları izliyor olurdu.
  • ofiste olmadığım için ağlayamadığım reklam. siz beni bir de ofiste görün...
hesabın var mı? giriş yap