• cumhurbaşkanlığıdır
  • madenciliktir. dunyanin en kolay meslegi de nagehan alci'liktir. isinin adi her ne ise kolay ve bol kazanclidir.
  • fil boku temizlemek. isin adini hatirlamiyorum ama vardi boyle bir meslek.
  • yaşamak. evet yanlış okumadınız.yaşamak. özellikle türkiye'de yaşamak. şimdi biz meslek dedik ne diyor bu mal diyeceksiniz. yaşamak bu memlekette başlı başına bir meslek.

sokakta küçücük çocukları bir yandan kendi aralarında oynarken,diğer yanda dilenirken görerek yaşayabilmek. küçücük hayvan yavrularının acı çektirildiğini görüp yaşayabilmek. penceresiz evde ölen bebeği görüp yaşayabilmek. daha yazacaktım ama yüreğim sıkıştı yine.

yaşamak. bu şekilde olanına denilebiliyorsa...
  • bıçak jonglörü asistanı
    mobil telefon kulesi bakım görevlisi
    lağım işçisi...
  • insanla uğraşan her meslek zordur. şudur budur demiyorum bakın her meslek diyorum.
  • istemeyerek yapılandır.
  • yapılan araştırmalara göre birinci sırada maden işçiliği, ikinci sırada da operacılık yer almaktadır.
  • bu soruyu öğrencilerime sormuştum. bir kısmı maden işçisi dedi bazılari pilot falan dedi.

ama biri çıktı ve öğretmenlik dedi.

neden diye sordum. öğrencilerin çoğu gerizekalı hocam uğraşması çok zor dedi.

hakikaten öyle öğrencilerle uğraşıyoruz ki yemin ediyorum çocuğunuz olsalar bayramdan bayrama harçlık verirsiniz.

edit: okuduğunu anlamayan ve saygisiz, ozelden sahsima ileri zeka diyen asagidaki arkadaslar gibi ogrencilerimiz de var evet.

edit 2: cidden hasta ruhlusunuz. her ogrencimle tek tek ilgilenen bir ogretmenim ama bazi ogrencilere pek fazla bir sey yapamiyoruz. eger bu meslegi yapiyor olsaydiniz beni anlardiniz. ıskembeden idealist idealist sallamakla olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap