şükela:  tümü | bugün
  • bazılarına zor gelebilecek sorudur.

bana göre biraz yaşlı olduğum için şöyle;

1) batistuta
    2) maradona
    3) hagi
    4) ronaldinho
    ve pek tabii ki de gönüllerin efendisi;

http://www.thefamouspeople.com/…nedine-zidane-4.jpg

yine edit: yahu bjk'liyim ne gs'si, hagi sen ne dersen de büyüktür.
    adam uefa aldırmadı mı?
    adam takımı için kul köle olmadı mı?
    adam yüzyıla damga vuran goller ve asistler yapmadı mı?
    adam roberto carlos'u futboldan soğutmadı mı?
    hagi bir efsanedir.
  • fenomen ronaldo'nun olmadığı her listeye siktir çekerim.
  • (bkz: ronaldinho)
    (bkz: ronaldinho)

her futbolcuya bir rakip gösterebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz ama bu adamın bir muadili yoktur. bunu sadece ben değil; elini öpen maradona da, en iyi kim sorusu sorulduğunda "ronaldinho hala hayatta" diyen messi de söylüyor.

dünyada onu sevmeyen tek bir kişi olsa gerek;
    (bkz: sergio ramos)
  • 1) ronaldinho gaucho: yaşıtları ve aynı dönemde oynadığı oyuncular gibi futbolu bırakmak yerine orada burada top koşturması saygınlığına biraz zarar verse de bu gözlerin gördüğü en iyi futbolcuydu. o neydi öyle be...

2) ronaldo luis nazario de lima: o sakatlıklar olmasaydı, ah o sakatlıklar olmasaydı...

3) lionel messi: bambaşka bir yetenek. ronaldo vs messi versusunda ben ronaldo'yu seçerim, çünkü ronaldo çalışarak geldi bugüne, messi doğal yeteneğini az biraz işledikçe ışıldadı.

4) zinedine zidane: çok başka bir adamdı zizou, aklıyla oynuyordu futbolu. sahada, fiziğine uygun olduğu sürece, yapamayacağı iş yoktu.

5) diego maradona: bir başına napoli'yi şampiyon yaptı bu adam, hiçbir şey değilse buna saygı duymak lazım. hoş sonraları napoli mafyasıyla içli dışlı olup değişik biri oldu ama, çok önemli değil o kısmı. kendisi messi gibi saf yetenekti, messi kadar işleme fırsatı olsa çok daha büyük bi futbolcu olurdu. şimdi de çok büyük ama daha da, daha da büyük.

listede 6'ya yer olsa cristiano ronaldo derdim. pele denen şaklabanın yazanı döverim.
  • 1) maradona
    2)kel ronaldo
    3)tavşan dişli ronaldinho
    4)saçlı ronaldo
    5)kısa messi light
  • kesinlikle hagi nin giremeyeceği 5 tir. duygusalsın da bu kadar kör olunur mu arkadaş anlamıyorum, en iyi, izafi bi kavram değil ki, dünyanın size göre gelmiş geçmiş en çok zevk veren 5 futbolcusu dese ali eren beşerleri bile sok anlarım da, bu soruya hagi olur mu.

ekleme; fenerli değilim beşiktaşlıyım.
  • hagi ilk 5'e girebiliyorsa fanatizmle mücadele edilemeyeceğini anlamamız gerekiyor.

not : gs
  • bana göre farklı futbol anlayışlarının olduğu dönemlerde oynamış futbolcuları kıyaslamak çok zor. mesela pele'nin şu anda oynasa ne yapabileceği konusunda pek bir fikrim yok. ya da messi 50 sene önce futbolcu olsaydı belki ayağını eline verirler, futbol hayatını bitirirlerdi. maradona reyizi saygıyla anarak son 15-20 yılın sıralamasını yapıyorum.

1- messi
    2- zidane
    3- çakma ronaldo
    4- orijinal ronaldo
    5- del piero

ronaldinho denen sirk topçusu, ilk 100'e bile giremez.
  • guiza yok mu lan?
  • zinedine zidane'ın her türlü yer alması gereken 5'li.

çünkü 100 sene öncenin futbolununda da 100 sene sonranın futbolununda da kendini her türlü ilk beşe yazdırır. her dönemin futbolcusudur kendisi. mesela pele şimdi bi' sik yapamayabilirdi. messi'de 50 yıl önce bi' sik yapamayabilirdi.

ama zidane futbol topunun olduğu her an büyük bir yıldız olurdu.