• ilk değildir. afrika'da; özellikle de liberya'da bunu yapan ufak restoranlar vardır. genellikle inek eti adı altında amcaoğlu servis ederler. insan eti satıyoruz diye açık açık söyleyen ilk restoran olma ihtimali ise vardır.
  • (bkz: delicatessen)

.
  • doctor lecter bunu beğendi
  • kanibalist değilim. öldürülmemek kaydı ile ölmüş bir insanın etinin yenmesi hiç de tuhaf gelmedi bana. boğazları kesilerek vahşice katledilen hayvanların eti büyük bir iştahla yenirken insan eti niye yenmesin. antroposentrik yani insan merkezli bakış açısından olay mide bulandırıcı gibi görünüyor. bana göre ise insan ontolojik açıdan bir koyundan, inekten, sinekten farksız.
    silah sanayii, kapitalizm zaten insanları birbirinizi öldürün diye provake ediyor. her gün katliam ve cinayet haberlerine öyle alıştık ki midemizin asıl bunlara bulanması gerekirken ölmüş bir insanın etinin yenmesinde bir beis görmüyorum.
  • kaç yıldır geyiği dönen bir olay,
    götüne portakal kabuğu sokulmuş insan görmedikçe inanmam.

https://www.youtube.com/watch?v=zbfiyn8xpss
  • etleri neye göre tasnif ettiğini merak ettiğim restorandır zira bazı insanların kızartması güzel olurken bazı insanların yahnisi güzel olabilir.
  • aşçı, hırsız, karısı ve aşığı filmini hatırlattı bana nedense.
  • cannibal restaurant 'with roasted human heads on the menu' shut down by police.

http://www.independent.co.uk/…y-police-9123693.html
  • (bkz: kanibalizm)

(bkz: biraz da yiğrenelim)

ölenlerin rızasının olması, olayın kanibalizm* olduğu gerçeğini değiştirmeyen faaliyet. bu vahşetin üçüncü şahıslar için mide kalkmasından daha kötü sonuçları olduğununu hatırlatalım: özellikle yakın tarihte kanibalizmden hüküm giymiş kişiler genelde cinayet soruşturmalarının akabinde yakalanmış suçlulardır. işin daha vahim tarafı bu suçu işleyenlerden bazıları 2. dünya savaşı gibi açlığın, kıtlığın ve vahşetin had safhada olduğu zamanlarda malum gerekçeyle bu iğrençliğe başlamışlardır. artık bu işten tiksinmiyor olmaları hatta insan eti yemenin gastronomik bir tercih olduğuna kendilerini ikna etmeleri, bir şekilde ahlaki engellerinin önüne geçmişti muhtemelen. ve maalesef yıllar sonra (genellikle kurbanlarını da küçük çocuklardan seçerek) bu alışkanlıklarını devam ettirmişlerdir. daha fazlasını yazamıyorum.
  • hakkında uyduruk bir haber dışında başka hiçbir bilgi bulunmayan hayali restoran.
    (bkz: sazan.avi)
hesabın var mı? giriş yap