şükela:  tümü | bugün
  • çok zararlı insanlardır. çevresinde olan biten herşeyi üstlerine alınır, gereğinden fazla önemserler ve aynı şekilde önemsenmeyi beklerler. hayal kırıklığına uğratan, hayal kırıklığına uğrayan kimseler.
  • - gunesim ben diyorum .. gunes benim..
    - suphiii, olum, gel cocuuum.. al bunu, gotur 12 numaradaki napolyonun yanina koy..
    - tabi doktor bey derhal
    - hadi canim yolun aydinlik olsun, selametle..
  • ters, bencil, egoist insanlardır ve karşısındakini olabildiğince aşağılayan, beğenmeyip her daim yeren insanlar bu gruba dahil olmaktadır.
  • günümüzde pek kalmasa da güneşin dünyanın etrafında döndügünü sananlar vardır bir de..

bu egoist arkadaşlar da bir nevi dünyayı yani kendi gezegenini evrenin merkezinde görürler, günümüzde bu deyimin tam zıttının yine bu kafayla düşünenleri tanımlamak için kullanıldıgını görmek apayrı tatlar veriyor insana..
  • (bkz: solipsism)
  • bu tipler agdali sozlerle konusmayi marifet sayar. 'ben guzel konusurum, laf sokarim, bozarim' edalariyle salina salina dolanirlar ya da yazarlar. her sey onlarin etrafinda dondugu icin surekli olarak bir migde bulantisi hissederler ve etraflarina tiksinc bir sekilde bakarlar. etraflarindaki insanlari asagilamayi cok severler.
  • (bkz: benmerkezcil)
  • yalnız birey güçlü birey konseptinin bokunu çıkarmış insanlardır..