şükela:  tümü | bugün
  • tüm dünyaya 30 saniye seslenme fırsatı sunulsa söyleyecek olduklarımızdır.

"lükslerinizden vazgeçip sade yaşayın, dünyadaki açları doyurun, doğaya saygılı olun, bu kadar açgözlü olmayın. dünyadaki savaşları durdurun. bitti lan söyleyeceklerim. buradan tüm galatasaraylılara, emmime, emmimin oğlu mahmut'a selam söylüyorum."
  • 'imam hatipler kapatılsın'

saniyede 1 kez söylüyorum.
    yani 30 kez avazım çıktığı kadar bağırabilirim.
  • "aranızda atatürk havalimanında benim bavulumu çalan bir yavşak var, isim verip rencide etmek istemiyorum şimdi 20 saniyeliğine güneşi kapatıcam valiz ortaya çıkmazsa amınıza koruma"
  • "uzaylılar dünyayı işgal etmek üzere harekete geçtiler, 2048'de dünyaya ulaşmış olacaklar. benim, ayın karanlık yüzündeki üslerinde şahit olduğum deneylerde, dünyadan kaçırdıkları insanları beyinlerini almak için çiftliklere dolduruyorlar ve ardından da kalan vücutlara kendi gezegenlerinde "zum bye" dedikleri hayvanın yaptığı bala benzer ama gümüş rengi yarı akışkan sıvıyı yüklüyorlar. bu sıvı yarattığı alerjik reaksiyon ile vücudu harekete geçiriyor. şu anda dünyadaki gizli araştırma üslerinde de denemeler yapıy..."
  • “savaşmayın oğlum! hepiniz insansınız. barışın, yaşayın, hayat güzel”
  • her insan olmasa da her çocuk eşittir. bu sağlanmalıdır. ve hiçbir çocuğun büyüme hakkı elinden alınmamaldır.

ilk adımı erkek atar.
  • seviyorsan git konuş.
  • seviyorum merkez! seviyorum!
  • insanlara zulmetmek için yapılan her fiil karşılığında başka bir zulüm doğurur.

salt sevgi ile herşeye yaklaşın.

kimseyi inançlarından veyahut ırkından yada zevklerinden dolayı yargılamayın.

insanlara karşı sevgi ve saygı gösterisinde diğer tüm insanlığa karşı emsal niteliğinde davranışlar sergileyin.

semavi dinlerin cenneti, diğer dinlerin nirvanaları, reenkarnasyonları hep bunda saklı.
    cennete gidebilmek için ölümü beklemeyin. yaşadığınız yeri dininizin yaşamın sonunda size vaadettiği yere çevirin.

sanırım otuz saniye bunları söylemek için yeterlidir.

yazarlara otuz saniye içerisinde insanlığa seslenme şansı verildiğinde söyleyeceklerini içeren başlıktır.

edit; imla