• "aranızda atatürk havalimanında benim bavulumu çalan bir yavşak var, isim verip rencide etmek istemiyorum şimdi 20 saniyeliğine güneşi kapatıcam valiz ortaya çıkmazsa amınıza koruma"
  • insanlar!

iban no: trxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xx

2 milyar doları yatıran ilk devlet/şirkete bu teknolojiyi anlatırım.
  • pale blue dot

"evrenin sonsuzluğu karşısında dünya çok küçük bir sahne. bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, kazandıkları zaferle bir toz tanesinin bir anlık efendisi oldular. o zerrenin bir köşesinde oturanların başka bir köşesinden gelen ve kendilerine benzeyen başkaları tarafından uğradığı bitmez tükenmez eziyetleri düşünün, ne çok yanılgıya düştüler, birbirlerini öldürmek için ne kadar hevesliydiler, birbirlerinden ne kadar çok nefret ediyorlardı.

böbürlenmelerimiz, kendimize atfettiğimiz önem, evrende ayrıcalıklı bir konumumuz olduğu hakkındaki hezeyanımız, hepsi bu soluk ışık noktası tarafından yıkılıyor. gezegenimiz, onu saran uzayın karanlığı içinde yalnız bir toz zerresi. bu muazzam boşluk içindeki kaybolmuşluğumuzda, bizi bizden kurtarmak için yardım etmeye gelecek kimse yok."
    -carl sagan
  • yaşa mustafa kemal paşa yaşa, adın yazılacak mücevher taşa..!
  • böyle bir şans sosyal medya adı altında zaten yıllardır var, 30 saniyeyle de sınırlı değil. kayda değer bir şey söylediğinizde gerçekten bütün dünyaya ulaşıyor ama bir haltın değiştiği yok.
  • hello world. how are you? i am fine. english is very important language but my english finish here.
  • "uzaylılar dünyayı işgal etmek üzere harekete geçtiler, 2048'de dünyaya ulaşmış olacaklar. benim, ayın karanlık yüzündeki üslerinde şahit olduğum deneylerde, dünyadan kaçırdıkları insanları beyinlerini almak için çiftliklere dolduruyorlar ve ardından da kalan vücutlara kendi gezegenlerinde "zum bye" dedikleri hayvanın yaptığı bala benzer ama gümüş rengi yarı akışkan sıvıyı yüklüyorlar. bu sıvı yarattığı alerjik reaksiyon ile vücudu harekete geçiriyor. şu anda dünyadaki gizli araştırma üslerinde de denemeler yapıy..."
  • topunuzun mınaa koyim. kurduğunuz bu boktan düzene de, bozmaya kimsenin götünün yememesine de, bozmaya cesaret edebilecek kişilerin arkasında olmamanıza da buna rağmen ağlanıp sızlanmanıza da
hesabın var mı? giriş yap