• çok kıymetli baylar, bayanlar
    -kimsenin hayatını izleyerek ömrünüzü geçirmeyin. izlenilmeye değecek bir hayat yaşayın!
  • iyi günler kullarım, ben allah. dünya üzerindeki tüm dinler insanlar tarafından yapılmıştır, bana ibadet etmek ve cennete gitmek isteyenlerin yapması gerekenler şunlardır: birbirinize iyi davranın ve israftan kaçının, kimsenin açlıktan ölmesine müsade etmeyin, yıllık kişisel gelirinizi 1 milyon doların altında tutun, artan paranızla yatırım ve yardım yapın.
  • pusküüüt var mı?
  • öncelikle buradan memleketteki akrabalara selam göndermek istiyorum.

-ne.. bitti mi? ya ne çabuk. lan du bi saniye, dünya barışı falan diyeydim.
  • öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar ben dj dikkat . burası şanlıurfa kısa zaman önce
    hejian denilen gevşeğe diss attım.
  • pale blue dot

"evrenin sonsuzluğu karşısında dünya çok küçük bir sahne. bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, kazandıkları zaferle bir toz tanesinin bir anlık efendisi oldular. o zerrenin bir köşesinde oturanların başka bir köşesinden gelen ve kendilerine benzeyen başkaları tarafından uğradığı bitmez tükenmez eziyetleri düşünün, ne çok yanılgıya düştüler, birbirlerini öldürmek için ne kadar hevesliydiler, birbirlerinden ne kadar çok nefret ediyorlardı.

böbürlenmelerimiz, kendimize atfettiğimiz önem, evrende ayrıcalıklı bir konumumuz olduğu hakkındaki hezeyanımız, hepsi bu soluk ışık noktası tarafından yıkılıyor. gezegenimiz, onu saran uzayın karanlığı içinde yalnız bir toz zerresi. bu muazzam boşluk içindeki kaybolmuşluğumuzda, bizi bizden kurtarmak için yardım etmeye gelecek kimse yok."
    -carl sagan
hesabın var mı? giriş yap