şükela:  tümü | bugün
  • sanırım benim için müzik eğitimine geç başlamak olurdu.
  • (bkz: doğmak)
  • haketmeyenlere şans vermek.
  • sosyal bilimlerle ilgilenmemek.

türkiyede hiç bir boka yaramadığı hiç bir şekilde karşılığı olmadığı gibi işsizlikten, açlıktan da geberiyoruz. geçen gün varoluşçu olayım dedim ona da param yetmedi. konfeksiyona ortacı olarak girip sabahtan akşama kadar arabeske vuracam kendimi. ne ferdi ne orhan anladı bendeki bu hali sen söyle müslüm baba nereden sevdim o zalimi.

konunun ne ara buraya geldiğini anlamadım gerçi neden dünyaya geldiğimi de anlayamadım. öyle şeyler işte. nasip kısmet ve de her şeyin hayırlısı.
  • almanya'dan dönmek.
  • üç kelimelik alelade bir cümle. değil dünyaya bir kere daha gelmek, sikseler kurmam. *
  • vicdani kötülük yapmak.

ne sikim dünya ise, böyle bir şeyin kanunlarda ne hükmü ne yeri var. duygularına tecavüz ettiğiniz bir insanın hayatından siktir olup gittiğiniz halde arkanızda kalan tek şey bomboş bir vicdan muhasebesi. o da türk hukuk sisteminin sikinde değil.
  • sorgulamak.

çok fazla sorgulamayacaksın arkadaş, çünkü biyerden sonra ipin ucu kaçıyor, boka sarıyor o. hayatın (bkz: bug)'ında kaldım resmen. oyunun hilesini bulunca düşülen o kocaman boşluktayım. hiç bi anlamı kalmadı doğan güneşin.

takım tut mesela, bişeye körü körüne bağlan. dünyaya geldiğin ülkedeki muhafazakar sağ partiyi destekle, paranı herkes gibi düşünmeden harca, iktisat bilme, düzen bilme, yer çekimi kanununu bana sorarsan hiç öğreneyim dahi deme! çünkü ordan başladı bu ne menem olasıca bit yeniği. sorgulamanın kökü oraya dayanıyor. merak etme arkadaş, dünya yuvarlak mı düz mü, horozlar ötünce güneş doğunca uyan, yarebbim şükürler olsun de! ve yaşa. öyle çok daha mutlu olunuyo yeminlen bak! sorma ya sorma! tünelin ucu bombok biyere çıkıyor arkadaşlar, sorgulamayın!
  • bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmemek.
  • ilk nefesi almak.