şükela:  tümü | bugün
 • bir eylem silsilesi değil. "dünyayı değiştiren adamın bir kadının kollarında ağlayan bir erkek olması" durumu.

  tüm dünyayı değiştirdi bu kişi. kovulduğu yere avdet etti, binlerce taraftarıyla birlikte. kendisiyle tüm yakın çevresinin alay etmesine karşın yolundan dönmedi. eliyle adam öldürmüşlüğü de var bu adamın. hem de kılıçla, savaş meydanında, kendi gücüyle. bilmiyorum, daha ne kadar erkek olabilir bir insan. erkekliğinin ispatı için başka hangi eylemlerde bulunmuş olması gerekir?

  bu kişi evine, güvenli ve huzurlu alanına gelip kadınının kollarında ağlıyordu. kendisiyle alay edildiğinde, akrabaları ve yakın çevresi ona cephe aldığında gündüzleri dimdik duruyordu ancak akşam olduğunda zevcesinin kucağına yatınca göz pınarlarının gürleme istencine dur demiyordu. biliyordu ki orada güvendeydi ve orada teselli buluyordu. ve o kadın ki hiçbir zaman onu bu davranışından dolayı kınamadı. "sen ne biçim erkeksin!" demedi. "ağlayan erkeleri de hiç sevmem" diye çıkışmadı ona. hatta saçlarını okşadı, göğsüne yatırdı. büyük kadınmışsın. e bu adam tabii yolundan dönmez, tabii davasına dört elle sarılır arkasında sen gibisi olduktan sonra. rabb her erkeğe sen gibi zevce nasip etsin güzel kadın.
 • bakış açısı çok ilginç şey. dünyayı ne yöne değiştirdiğini ve bu "yiğitlikte" bahsi geçen kadının kim olduğunu merak edenler varsa benim gibi:

  (bkz: hatice)

  "hazreti olan mk"
  agnostik yanlarım ağrıyor.

  not: güçlü olmanın ağlamak gibi insani fonksiyonları devredışı bırakmakla bir ilişkisi yoktur. içinden geldiğinde ağlayamamak bir azap hatta bazen kusurdur. saygı duyulası bir yanı yoktur, yüceltilmemelidir.