şükela:  tümü | bugün
  • kanaltürk'te yayınlanan gezi programı. özlem tunca hazırlayıp sunuyor, yasin esirgenç yönetiyor.
  • kanaltürk'te yayınlanan bir diğer rakibi aydan önder'in hazırladığı aş kendini kadar eğitici ve eğlendirici olmasa da boş zamanlarda izlemeye değer.
  • özlem tunca'nın muhteşem vurgularını duymamak için sesini kısrarak izlemeyi düşündüğüm program....kızcağız kelimeleri uzatmadan konuşamıyor... letonya programında riga'da yeni yılı dün gece mi çekmiştir hakkaten yoksa bizi mi kandırmaktadır:))))
  • tez zamanda sunucusunun değişmesi gereken program. gülhan ne kadar sempatikse bu kızcağız da o kadar antipatik. insanı dünyayı gezmekten soğutuyor.
  • gördükçe sen kimsin a.k. dediğim tv programı. hiçbir genel kültürü olmayan, konuşmayı beceremeyen insanlar sırf torpilleri ile bedava dünyayı geziyor, gezerken de bize bir şey öğretiyorlarmış gibi triplere giriyorlar. bakıyorlar google'da bir şeylere, ezbere anlatıyorlar, uçak bedava, otel bedava, yeme-içme bedava, üstüne de deli gibi para alıyorlar. bana yaptırın programı üstüne para da istemez, hem millete işe yarayan, o ülkeyle ilgili ilginç şeyler anlatayım. kim oluyorlarsa bunlar, biri bitiriyor dünya turunu sıra başkasına geçiyor, yıllardır turlayıp duruyorlar. gülhan denen kız vardı, dişlek bir hatun vardı, onlar bitti şimdi esmer bir kız dolanıyor. doğru dürüst yapsalar bari. torpilinizi sizin.
  • sunan kızın verdiği hiçbir bilgiye inanmak istemediğim program.

mütemadiyen "uuuu, çok güzeeell, çok ilgiiinççç, wouuuw..." gibi seslerle işkenceye dönmüş ve araya gereksiz birkaç bilgi serpiştirilip program diye konmuş önümüze. biz de yeni şeyler öğreniriz diye izliyoruz. teşekkürler, ama ben almayayım abla.

bir ara gittiği şehrin doğru şehir olduğunun şüphesine dahi düştüm.
  • çocukluğum o yaşlarda aldığım gezi traveler dergilerini okuyup lonely planet kitaplarını inceleyerek geçmiştir. nerede yeni bir yeri tanıtan bir yazı, bir program var hiç kaçırmadan izlerim, okurum. ama gel gör ki yıllardır bu heves uğruna acun firarda'dan bile zevk alabilen biri olarak bu programın beş dakikasına dahi tahammül edemiyorum. sunucu kızımızın türkçe tonlamaları, false beginner -bakın beginner bile demiyorum- seviyesindeki ingilizcesi ile sorduğu o tuhaf sorular insanı resmen hayattan soğutuyor. o derece. biraz daha özenle hazırlansa çok daha iyi olabilecekken bu şekilde ziyan olup gidiyor koca program.
  • tayland yerel pazarcısı'nın karşısında ingilizcesiyle ezilen bir sunucusu vardır, varın siz düşünün. kızartılmış muz'a şaşırıyor ve bizim de şaşırmamızı bekliyor. 'evet evet muz'u kızartıyorlar. bakın bakın nasıl yapıyor, wauwww'. köpek balığı gösteriyor ve tepkisi 'evet dişleri görüyorsunuz sayın seyirciler' ayarında olacağına 'hiiiiii dişlere baaaaaak, wauw' gibi bir yorum oluyor. bu nasıl program? hafif tiki, ağır cahil bu tatlı hanım kızımız programı çekilmez kılıyor.
  • başarısız program.

sunucunun tiz sesi programı izlenmez kılıyor. insan (burada kanaltürk tv'nin program müdürüne sesleniyorum) program hazırlamadan önce biraz iz tv'nin sunucularına bakar. güzel kız (göreceli bir kavram bu) diye hem bilgisi yetersiz, sesi tiz, bir insan mı seçilir?

bir de sürekli, programda her anonsun başında 'sayın izleyiciler' kelimelerini yerleştiriyor kızımız. başka kelimelerle şu anonslarını başlasa daha bir iyi olacak sanırım...
  • özlem tunca isimli kızımızın bir gezginden çok, "param var geziyorum" imajı sergilediği program. uganda'da insanların çıplak ayakla gezdiği yerde, full makyaj, kocaman halka küpeler, çingene pembesi mantoyla gezmek nedir allaasen.. tıpkı oradaki köylülerin ona attıkları " bu ne lan" bakışlarıyla izliyorum programı. hatta izlemiyorum tam şuan national geographic'e doğru zaping yapıyorum.