şükela:  tümü | bugün
  • genellikle kocasını erkenden öbür dünyaya gönderip sigortadan yüklü miktarda para alan 60 yaş üstü amerikalı kadınların yaptığı bir eylemdir. genç yaşta bunu yapabilmenin ise 2 yolu vardır ya çok zengin ve erken ölmüş bir babanın çocuğu olmak veya burjuva değerlerinden yoksun ve dünyanın her tarafında geçerli beceri sahibi olmak
  • artık türklerin de yapabildiği şey, şükürler allahıma. koçlardan biri yola çıktı.
  • bir şekilde yapanları çok kıskandığım eylem... sırf bunun için host olabilirim, tekliflere açığım.
  • bunun için tek çıkar yol; sanıldığı gibi topuk gücü değil, para gücüdür.. belki bu değişecek ve torunlarımız ilerde kolaylıkla istedikleri yere gidebiliyor olacaklar.. "ninem de ne acılar çekmiş garip.. tek hayali de durmadan gezmekmiş" diyecekler, ağlayacaklar arkamdan. bi de dua gönderdiler miydiii, benden iyisi olmaz göklerde.
  • is hayatina baslayinca zorlasan bir durum. ogrenciyken yapilabilse ne guzel ama o zamanda para yok iste. sanki simdi var.
  • yapılmaya karar verildiğinde bir sırt çantası eşya size yetecektir efendim, avrupayı otostop ile gezebilirsiniz. sonra bir uçak başka bir kıtaya yolculuk orada da bulursunuz bir yolunu önce çalışırsınız 2 ay hafta sonları bulunduğunuz bölgeyi gezersiniz. sonra başka bir şehir 5-6 senede gezmiş olursunuz efendim sonra anlatacak bir hikayeniz olur. kaç insanın gerçekten anlatacak bir hikayesi vardır ki hayatta?
  • (bkz: çöl tribi)
  • dünyayı gezmek bir çok kişi için yapılabilecek en tatmin verici, en aykırı eylem olarak algılanılyor. okula veya işe gitmek gibi rutinlerden, sadece para ve belki sosyal statü kazanmak için sahip olduğu mesleğinden, insanlarla kurduğu yapay ilişkilerden, günlük küçük hesaplardan sıkılan birey için dünyayı gezmek, hayatının sıradanlığını yok edecek yegane ilaç. bu anlamda dünyayı gezmek, gezerken alınacak zevkin ötesinde hayata bir isyanı ifade eder. ancak apolitik bir isyanı. kendi hayatına karşı yaşadığı yabancılaşmanın hangi mekanizmalar sonucu oluştuğunu sorgulamaz, ya da en kolay cevapları kabul eder, daha derine inmekten korkar. sorgulamadığı için kendi yabancılaşmasının sebeplerine karşı mücadele edemez. işte bu yüzden dünyayı gezmek, ölmeden önce kimsenin bir haltına yaramayan elli şey yapmak bize pompalanıp durur. tatminsizlik, zararsız hale getirilir.
  • her hayalperest gencin ve ergenin hayalidir. benim de hayalimdi. yalan yok. ne zaman götümü yapıştırdım bir koltuğa ve ömrümün yaklaşık 7-8 yılını o koltukta geçirdim, vazgeçtim bu hayalden. aslında o benden vazgeçti. çünkü hem ruhum hem de bedenim hantallaşmıştı.

en son askere gitmeden önce ingiltere'ye gidecektim ki askerlik mevzusu çıktı, ben de yarrak gibi kaldım ortada. ingiltere'yi hayal ettim, kilis'e gittim. bir sınır karakoluna.

bugünlerde tekrar içime düştü bu düşünce. ne yapayım anasını sikeyim, kesmiyor. illa dünyanın her yerine gidip, o her yerde de insanın aynı olduğunu kendime ispat için gerçekleştirmek istiyorum bunu. yalnız tek farkla. bugünlerde bir dövme düşünüyorum kendime. gerçekten düşünüyorum ama. sağ pazumun iç kısmına dünyada aktif olan, ve yasal yönden resmi dil olarak kabul edilmiş tüm dillerde "hepinizin amına koyayım" cümlesini dövme olarak yapıp da gitmek. gezmek. her ne sikimse artık.

nereden bulabilirim tüm dilleri ve bu küfür cümlesinin birebir karşılığını acaba? ciddi ciddi düşünüyorum bunu. kafam iyi olduğundan söylemiyorum lan bunu. vallahi istiyorum. şöyle her hangi bir ülkede yeni tanıştığım her hangi bir insan kendisinden bahsederken ben sağ kolumu aramıza koyayım. o ise oradan çekip alsın alacağı küfürü. bakayım o saatten sonra devam edecek mi pişkin pişkin göt oğlanlığı yapmaya! milyarlarca kez duyduğum yalanları kendi erdemi gibi sunmaya!

nereden bulabilirim ama. nereden bulunur bu. bulduğum an sol elime aldığım gibi dövme makinamı, sağ pazumun iç kısmını deftere çevireceğim. ondan sonra da ver elini yurt dışı. hatta ne yurt dışısı, oradan uzay boşluğu, uzay boşluğu da kesmez. ver elini evrenin dışı. elini vermesen de sen, ben diğer elimle tutarım boşluktaki sol elimi. işte oradan evrenin dışı.
    yeter ki siktir olup gideyim. sol pazumdaki "çirkin" yazısı ve sağ pazumun iç kısımındaki, dünyada aktif olarak kullanılan tüm dillerle yazılmış "hepinizin amına koyayım" cümlesiyle.

aha bu klip de bu hayalimin klibi olsun. sallayın şarkıyı. klipteki lavuğu da sallayın. ablalara odaklanın sadece. çünkü, dünyada çekilmiş en güzel klip. böyle bir dünya var mı lan sahiden. biz hangi gezegende yaşıyoruz aliminyum!

http://www.youtube.com/watch?v=jwxni8-5leg

bu da klibimizin lavuksuz hali;

http://www.youtube.com/watch?v=v5ujrpbmrve