şükela:  tümü | bugün
 • adana'da gazipaşa caddesi'nde (eskiden d&r'ın hemen karşısında bodrum katta) meraklılarına hizmet veren, sadece sahaflık yapmayıp yeni kitaplar, geniş bir arşivle film afişleri, posterler, reprodüksiyonlar, çizgi romanlar, dergiler, anahtarlıklar ve pek çok farklı hoşlukların bulunabileceği nezih, güleryüzlü bir mekan. sahibi durmuşoğlu kardeşler, abi bora ve kardeş yaman'dan mürekkep olup müşterilerle muhabbete girmekten imtina etmezler.
 • sahafın yeni mensubu kedrettin ile simurg olmaya yaklaştıkları söylenebilir.bu yeni mensup bir dişi olduğundan ismine dair çeşitli spekülasyonlar yapılsa da şu anda dalga veya kedriye isimleriyle de çağrılabiliyor.yine de en uygunu kedrettindir zannımca. (kedi uzun zamandır ortalıkta yok, gitti, artık kedi yok)
 • sanatsever her adanaseverin varlığından gurur duyması gereken güzelliksever mekan. gizli bir kapıyla geçilen bir arka odamsı yer vardır ki içerideki kitap,çizgi roman, dergi vs ne varsa meraktan çıldırtmaktadır. bi de belirtmeden geçemeyeceğim, bir isim bir dükkana bu kadar mı yakışır ya.
 • teaserlarıyla online sahaflıkta yeni bir boyut açtılar:

  http://www.youtube.com/watch?v=n0k3yrqlg_c

  (bkz: kitap canavardan üstündür)
 • adanaya ilk geldigimde -2002- arkadaslarla sinema cıkısı bi seyler yemeye giderken gorup hemen bir poster aldıgım -sonra yemegi akadaslara odetmistim- daha sonra -2004- yine yoldaki tezgaha bakarken elime bir kroki tutusturan kisinin dukkanı.
  o kroki hala var mı bilmiyorum ama krokiyi izleyerek dukkanı bulabilirsiniz.
  bulduktan sonra ise cizgi roman,kitap-antika,yeni,yabancı dillerde-,poster,reprodiksiyon vb. bicok seyi alabileceginiz,satabileceginiz,takas edebileceginiz adanadaki tek mekan.
  yerin biraz asagısında olması,bi tekme atsanız dagılacak gibi olması,tabii ki kedinin olması ve satılık degil bakılık ve dinlenik plaklara sahip olması-ah bi satsalar o plakları- itibariyle adındaki sahaf kelimesini fazlasıyla hakeden,sattıkları seyden anlayan insanların sahip oldugu dukkandır ayrıca.

  ps:eksi sozlukte "dunyayı kurtaran sahaf" baslıgı altında yazılanları yazıcıdan cıkarıp kitaplıklardan birine asmıslardır ayrıca...
 • isterseniz içeride yarım saat, hatta bir saat bakının sonra da "iyi günler" deyip çıkın. kimsenin gıkı çıkmıyor, gayet güler yüzle "iyi günler" deyip yolluyorlar sizi.
 • dünyayı kurtarmak daha zor hale geldiğinden dükkanı adana'nın biraz daha merkezine taşıdılar. hani gazipaşa caddesi'ndeki eski mcdonald's vardı tatlıcı oldu, sonra iç giyim mağazası oldu ya, onun karşısında mado'ya doğru giden bir ara sokak var (ana cadde değil) işte artık tam olarak o sokaktalar. yetkililere bu değişikliğin sebebini sorduk, eski mekanımızda adana halkına yaşattığımız sıcak hava yazın gelmesiyle farklı bir hal alınca daha ferah, daha geniş, daha merkezi, daha çok çeşitin bir arada bulunabileceği bir yere geçmeyip de ne yapacağıdık dediler.

  gerçi dünyayı kurtarmak diyince sanırsın ki küresel ısınmayı engelliyorlar ama adamlar kültürün sanatın peşindeler, adana kültüre doysun kardeşim.
 • tasinmis, tam dunyayi kurtaracakken kendini kaybetmis sahaf. ne sahafligindan ne de salasligindan eser kalmis, oysa biz oraya bir tatli huzur almaya giderdik, simdi butik havasina burunmus. korkuyorum bi sure sonra sadece oss kitaplari satacaklar diye.