*

şükela:  tümü | bugün
 • bir (bkz: wong kar wai) filmi.chunking express'in devamı niteliğindedir.mood denen olayın kralını bu filmle göstermiştir bize bu yüce kişi...
 • wong kar wai'nin en iyi filmi (bkz: in the mood for love) olmasa da basarili bir film. senaryo biraz daha iyi olabilirdi belki.. dilsiz adamin hikayesi gercekten guzeldi mesela, cekimler atmosfer de ayni derece etkileyici. ayrica laurie andersonli marianne faithfulllu bir soundtracki mevcut...
 • hemen hemen butun planlari genis aci objektif ile cekilmis wong kar wai filmi. yonetmenin en iyilerinden.
 • takeshi kaneshiro'nun oynadığı wong kar wai filmi.filmde chunking express'e göndermeler de yapılır.chunking express de takeshi kanshironun oynadığı karakterin ananas konserveleri ve son kullanma tarihleriyle ilgili bir olayı vardır,fallen angelstaysa dilsiz çocuk tarihi geçmiş ananas konservesi yiyip zehirlenerek dilsiz kaldığını söyler.ve gene iki filmde de takeshi kaneshironun oynadığı karakterler 'we rub shoulders everyday' repliğini sıkça tekrar ederler.iki filmdede gelişen toplam dört olayda zaten bu açıkça görülür.
 • oldukça güzel başlayan, ortaya doğru çinlilerin ilginç teknikleri yüzünden biraz temposundan kaybeden, ama evde tek başınaysanız izleyerek güzel vakit geçirebileceğiniz bir film. ilk başlarda john woo'nun ilk filmleri tadı da yok değil hani.
 • ayrıca, çince'nin ilginç ahengini* gözlemlemek için de uygun bir filmdir. tıpkı shaolin soccer gibi.
 • çekimler yine chunking pension ve midnight express'in oralarda geçen lezzet... ya bi ara ben de oralara gitcem...harbi: bir sossisli m. express'den, sonra c. pensionda dilsizce konaklama...
 • "fallen angels" in orjinal ismi. duo demek seytan demek, luo demek kahrolsun müslümanlik demek, tian demek yasasin demek, shi demek siyonizm demek...
  (bkz: mason oyunu kelimeler)
 • bir wong-kar-wai filmi.
  "i look at the tape over and over again...watching dad cook again in the kitchen, i feel very happy. i'll never taste his steaks again, but i'll never forget the taste of those steaks."

  "they say that love can change a man. i start to find myself looking better and more charming, and suddenly i discover that i'm turning blonde."

  "the best thing about my profession is that there's no need to make any decision. who's to die... when... where... it's all been planned by others. i'm a lazy person. i like people to arrange things for me. that's why i need a partner."

  " when i am about to leave, i ask him to take me home. i haven't ridden on a motorbike for a long time. actually, i haven't been so close with a man for awhile. the road isn't that long, and i know that i'll be getting off soon, but i'm feeling such warmth this very moment."
 • wong kar wai'nin aslinda chungking express'de kullanmak istedigi bir hikayeyi genişleterek anlattigi sahane film.