şükela:  tümü | bugün
  • icinde siil ilaci oldugu yazan, ama her eczacinin nasir'a birebir diye verdigi ise yaramaz sivi.
  • temel bileşenleri "salisilik asit" ve "laktik asit" olan.. sabırla ve özenle kullanıldıgında nasırı kökünden yoketmek için birebir solüsyon.
  • nasıl kullanılması gerektiği hakkında aşağıdaki yazıyı yazdığım zımbırtı:

ilacı sadece nasır olan yere.. sürüyorsunuz.. nasırın direkt uzerıne.. etrafına degıl (!) etrafına taşırmıyoruz..

çünkü ilaç, değdiği yerdeki deriyi yakıyor.. bir süre sora (belki birkaç saat belki 1-2 gun.. orasını hatırlamıyorum) yanan beyaz deri normalden daha kabarık bir hal alıyor, sonra o kabaran deriyi, özenle, hassas eller ve hijyeni sağlanmış ince uçlu manikür/pedikür makasıyla kesiyor temizliyorsunuz.. nasırın özü olan yeri-yani kökünü kesmemeye, kanatmamaya dıkkat edın.. kökü, ufalta ufalta yok edeceğiz.. kanatırsanız hem canınız çokca yanar, hem de tedaviniz durduk yere uzar..

hedef: nasır olan yeri, dış tarafından içe doğru yavaş yavaş, yakarak söküp almak.. en sonda ise nasırın kökünü almak.

ama köküyle beraber nasırı tek seferde.. nasırı bir bütün halinde söküp alamazsınız.. nasırın büyüklüğüne gore.. 3-5 belki 10 seans (belki daha fazla) sürebilir.. acele etmeyin.. ölü deri temizliğine özen gösterin.. kanatmadan.. mümkün olduğunca çok nasırlı yüzeyi kesıp cıkarın.. bunu yaparken elbet canınız acıyacak.. dikkatli olun.. kanatmayın (!).. ama mümkün olan en derine inin.. hedefinizi unutmayın.. nasırın tamamını almak için yola çıktık.. nasırın kökünü alıp çıkarttığınız gün, tedaviniz bitmiştir.

geçmiş olsun :)
  • nasır ve siğil tedavisinde kullanılan, kotu kokulu burnunuzu kapatsanız agzınızdan giriveren yakıcı kokusu ile bir iki dakikalık nefes zorluluğuna sebep olan solusyondur. fakat bu solusyon yaklasık bir santim çapında bir siğili 15-20 gün icerisinde kurutur. fakat bu kuruma yüzeyden usul usul olmaktadır. ilacı kullanırken oncelikle nasırlı bölge bes dakika kadar ılık suda yumusatılmalıdır. sonrasında ilac tek kat biciminde sürülmeli, ve kurumalıdır. prospektüste günde bir defa kullanın yazar, fakat siğilinden bir an önce kurtulmak isteyenler icin bu islem günde 2 kez de yapılabilir. ikiser gün arayla siğil üstünde biriken kurumus ilac ve ona yapısan deri cımbız kullanmadan, hijnejik bir bicimde cıkarılmalıdır. ilac sigil dısına tasırılmamalıdır. ilk günlerde pek can yakmayan bu solusyon, köklere inildikçe sızı yaratmaya baslar, buna dayanılmalı ve iyileşme süreci tamamlanmalıdır. bu ilac aynı zamanda recetesiz satılmaktadır, fiyatı da 5 ytl civarındadır.
  • kullanimi sonunda illa ki elinizde bi yerlerde iz birakan, kocakari ilaci niteliginde sarimsak eziginde ise sadece 4 gun parmaginizin sarimsak kokmasina neden olacak problemlerin cozumu.
  • beni bir hafta gibi kısa bir sürede, sol orta parmağımda bulunan nasırdan tamamıyla kurtarmayı başarmış mucizevi ilaç.

mucizevi olmasının tek nedeni benim bu görüntüden son derece rahatsız olmam resmen güven kaybı yaşamamdı. bu ilaç sayesinde de ciddi anlamda rahatladım. kullanımı da herkesin anlattığı gibi önce sıcak su altında güzelce durulayıp ardından kuruladıktan sonra, etrafına -mümkün oldukça- yaymadan ince bir tabaka sürmek.
  • fiyatı 7 tl olan paketi açtığımda şişenin 4/1'i boş çıkan ilaç. eskiden kibrit kutularında azami 40 adet yazardı, onlara da inanmayıp tek tek sayardım. ulan bu şişenin kalanını neden doldurmadınız nasıl bir piskopatsınız siz.
  • fiyatı 7,5 tl'dir ve şişenin yarısı hala boştur. prospektüsünde, cinsel organ üzerinde ve çevresinde kullanılmaması gerektiği yazar.
  • nasır tedavisi için kullanılan ilaç.

yukarıda yazılan tüm ümmete katılıyorum. kesinlikle, yalnızca nasırın olduğu bölgeye sürmeniz gerekmekte.

ben değil bir arkadaş gibi, lök lök etrafına bolca sürerseniz siki tutarsınız. çünkü o deri, acayip bir şekilde soyuluyor ilerleyen günlerde. yeni gelen deri de ince ve hassas olduğu için, o bölgeye hassas davranmazsanız kan oturtabilirsiniz. sonra uğraş dur aminyum.

onun dışında, kullanmadan önce mutlaka, ilgili bölgeyi yumuşatmak için sıcak suda bekletme yapılması etkinliğini artırıyor.

küçük bir cerrah olup, o bölgeye sikko operasyonlar yapmaya/ derinizi yolmaya çalışmayın. bırakın kendi soyulsun.