şükela:  tümü | bugün
886 entry daha
  • dersleri arasına fince‘yi de eklemiş olan uygulama. dersler oldukça basit, başlangıç seviyesi için iyi. dilbilgisi göremedim; ama cümle öğretiyor, temel şeyleri böyle de öğrenebilirsiniz. ileri seviyeler için fazla basit, o konuda tavsiyem quizlet gibi applerden kendi derslerinizi oluşturmanız. bir de hatırladığım kadarıyla memrise‘da dilbilgisi dersleri vardı. yine çok yüzeysel; ama hangi ek nedir, onu öğretiyor mesela.
  • dersleri arasına macarca'yı bir türlü eklememiş uygulama.

ekleme:
    biliyorum efendim, ingilizce olarak macarca kursu var. ancak bu dil kursları her millete ayrı şekilde oluşturuluyor. anadili ingilizce olanların anlayacağı şekilde oluşturulmakta bu kurs. anadili türkçe olanların anlayacağı şekilde olanından istiyorum. ingilizcem var ancak her dilin matematiği farklıdır, felsefesi farklıdır. bir dil öğrenmek için neden anadilim olmayan bir başka dilin boyunduruğu altına gireyim değil mi? ben, herhangi bir dili, türkçe konuşan ve türkçe düşünen biri olarak ve türkçe gramer yapısına uygun bir şekilde öğrenmenin daha iyi ve daha kolay olacağını düşünüyorum.

macarca ve türkçe birbirine çok benzer iki dildir. birbirine çok benzer olan iki dilin arasına bu ikisiyle benzerliği olmayan bir başka dili sokmak mantıksızdır.
  • "that woman is very pretty, but is too young for him." cümlesiyle yavaştan gıybet konularına giren, ageist, yararlı program.
4 entry daha