• geçtikleri muhitlerden dolayı yolcu profili çok kötü olan 22 ve 29 numarayı isteyerek kullanmıyordum. bu habere şaşırmadım. çarsıdan avşara gideceklere 41 numara veya 5dk fazla süren 38 numara kullanmalarını tavsiye ederim.
  • oy orancılar gelmeden söyleyelim %70 civarı boşa yorulmayın.
  • gelen vurmuş, giden vurmuş yurdum insanına. haliyle otobüsün kendisini gördüğü halde almayarak durağa gitmesini bir "kıllık" olarak algılayıp, üzerine alınacak yurdum insanı.
  • muhtemelen adamına göre muamele yapmış olabilir hani tanıdığını falan görüp aldıysa diğer yolcu adaylarıda şoförün bu hareketine istinaden taşlama fiilini yerine getirmiş olabilirler.
  • yanıldınız adana değil, bu sefer kahramanmaraş ilimizde vuku bulmuş olay.

iki kişi durak harici yolcu almayan otobüsü önce taşlıyor, yolcuların güvenliği için sağa çeken şoföre saldırıyor, tepki gösteren yolculara da bıçak çekiyor. olaydaki suçları sayarken başım döndü.

bu arada taş derken, öyle çakıltaşı falan değil. kaldırımdan gaz beton büyüklüğündeki taşları söküp fırlatmışlar.

bu memleketin havasında suyunda kesin bir şeyler var. normal değil. topluca terapiye falan gitmemiz lazım.

kaynak

fotoğraflar: 1 2 3

edit: olay belki hiç particiliğe vurulmayacak ama partici troller bizzat gelip herkesten evvel işi oy oranlarına döküyor. biraz sakin. ne alakası var?

başka yasalara itaat edilmeyen yerde, çürüme tek yasa olur. çürüme bu ülkeyi yiyip bitiriyor. erdem, onur ve yasa hayatımızdan buharlaşıp uçtu.

-tepetaklak, eduardo galeano
hesabın var mı? giriş yap