şükela:  tümü | bugün
  • trafik sıkışık diye tüm güzegahı kafasına göre yeniden şekillendirip, yolcuya falan da hiç danışmadan basıp giden şoför. bir bakmışsınız evinize 5 adımlık durak yerine sizi alakasız bir yerde, otoyolun ortasında indirmiş, bariyerlerden atlayıp güvenli alana geçmeye çalışıyorsunuz. rezillik ve en beteri bu rezilliğin oldukça keyfi olması, düzeltebilecek bir makamın olmayışı. alo car curtların hiçbir işe yaramadığı konusunda da hemfikir olduğumuza göre çaresizliğimizle süper mario gibi atlaya zıplaya gitmek düşüyor payımıza. hayır, bir de bu densiz herifler sonra yaptıkları şahane bir haltmış gibi anlatıp böbürleniyor arkadaşlarına. hunharca gülerek 'ahafgahaghsga o gün sen kaldın ya trafikte, işte ben döndüm, sonra yolun ortasında bıraka bıraka bir gitmişim, yolum yarım saat sürdü seninki bir buçuk saat sürerken, seni beklerken iki kere mangal yaptım!' deyiverdi. e bok ye pezevenk. bir de insan taşıyoruz diyorlar, karpuz taşıyan daha duyarlı.
  • cok sık sahit oldugum sofor. aslinda daha cok icerdeki yolculara odaklaniyorum. matematikle aram iyi olmasa bile, az cok otobusteki insan sayisini vs inen binen filan, bi hesapla bir otobus hatti tek basina bir seferde epeyce para kazanan bir sey.
    sonra yolculara bakiyorum. sanki sofor bizi babasinin hayrina tasiyormus gibi, tikis tikis. aniden duran, hizlanan... o tikis tikisligin icinde savrulan yolcular.
    hadi trafik cok yogun guzerhah degistircek anladik da, yaw sen benim cebimde para var mi yok mu nerden biliyosun ?
    en son bindim boyle bi otobuse. cebinde 5 kurus yok. indigim yerde atm'den para cekicem guya.
    hop, sofor surdan surdan gidicez, orada inecekler insin.
    esek gibi indim. cebimde para yok. ordan gecen otobus yok.
    taksiye binilecek mesafe degil, yurunecek hava degil.
    aklima bozuk para cantam geldi. 5 kurus, 10 kurus denklestirip bindim bi minibuse.
    it gibi titriyorum. sofor acidi halime klimayi acti. vs. vs.
    zaten istanbul trafiginin allah belasini versin. o bozuk paralari bulmasam ne bok yiyecektim acaba ?