şükela:  tümü | bugün
  • ışıklarda duran otomobile yaya halindeyken küt diye çarpmak şeklinde de gerçekleşebilir.* olabilir. evet.
  • siz de duruyorsanız zor. bakın imkansız, demiyorum ne olur ne olmaz.
  • özel yetenek isteyen fiildir. başka bir açıklaması yok.
  • daha ileri aşaması, 10 km hızla park halindeki arabaya çarpmak ve çarptığını fark etmeyip direksiyonu hala çevirmeye devam etmektir. yaptım, oldu.
  • bisikletle rampadan inerken fren halatının kopmasıyla gerçekleşebilen olay.
  • bir zamanlar bisikletimle gerçekleştirdiğim eylem.

mesaiye kalan babama evden yemek götürüyordum, içerik menemen, öyle sıkı fıkı bir kap içinde de değil. haliyle poşetin içinde bir o yana bir bu yana salınıyor üzeri kapaklı tavamsı şey. hazır boş yolu ortalamış gidiyorken poşetin içinde kayan tavayı düzelteyim dedim, bir elle gidone takılı poşeti tutarken diğer elimle tavayı kaydırıyordum ki bir anda zınk diye durdum. daha doğrusu durmak zorunda kalmışım. ben poşetle uğraşırken ortaladım sandığım yolun baya sağına kaymış ve 380 promil alkollü bir şoföre yaraşır şekilde kenarda melül melül yatan toyota corolla'ya kafadan girmişim meğer. allah'tan poşetle uğraşıyorum diye yavaş gidiyormuşum da tamponunu göçertmek gibi bir seviyeye çıkmamış çarpışma, öyle ki sadece seleden kaymış aytakta durur vaziyette hala bir elim poşette diğer elim tavanın altındaydı durduğumda* ben tırsık tırsık etrafa bakarken sahibinin arabaya plaka plastiğinin parçalanması dışında zarar vermememden de dolayı "haydi yoluna" komutuyla rahatlamış ve yoluma devam etmiştim.*
  • topun doğasında var bu.
  • elinde telefon, çatur çutur mesaj yazarken olur bu.

edit: çarpan öküz yayadır. çarpılan öküzoğlu öküz kaldırıma parketmiş arabadır.
  • her zaman, seyir halinde olan araca çarpmaktan daha kolaydır..

trafikte durduk yere ani fren yapmaktan çekinmeyen mal sürücülerin sayısı gittikçe artmaktadır..

sola doğru şerit değiştirirken yavaşlayan kadın sürücüler de cabasıdır..

(bkz: yeter ama)