şükela:  tümü | bugün
  • şehir hayatında ne işe yarayabileceği bilinmeyen dürbünün, röntgenlemek ile ilişkilendirilmesi kuvvetle muhtemel olduğundan kullanma kılavuzuna bakmakta fayda var. belki kedinizi kurutmaya kalkmayın falan şeklinde açıklama vardır.

    not: ukte.
  • bugün bir tanıdığım aracılığı ile gerçekleştirdiğim eylemdir. daha evvel de birkaç kez elime almıştım fakat bugün kullandığım alet cidden baya kaliteli olduğu için bende inanılmaz bir keyif bıraktı, yakın zamanda almayı düşünüyorum.

    mükemmel bir şey bu dürbün. kalitesine bağlı olarak 2-3 km ötedeki bir nesneyi, objeyi, coğrafi alanı ya da insanları, martıları, tekneyi vesaire gözünüzün dibine getiriyor, hem de ayna gibi. seyir zevki çok yüksek, izlemeye doyamıyorsunuz, öyle söyleyeyim. arkadaş çantasından çıkarıp verdi bugün, coğrafi konumumuz da uygundu, mübalağa etmeden söylüyorum ki bir saat boyunca etrafı seyredip durduk. bi o alıp baktı, bir ben alıp baktım. gerçekten çok güzel bir şey, etrafı seyrederken ve uzaktaki nesneleri dibindeymiş gibi görürken acayip keyif alıyorsunuz.

    aşırı pahalı olan tam profesyonel cihazları almamak lazım, benim gibi amatör takılıyorsanız 150-200 liralık cihazlar da işinizi rahatlıkla görür. bin lira vermenin anlamı yok yani.

    ayrıca bugünkü tecrübemden sonra harp anlarında nasıl bir öneme sahip olduğunu da anladım bu cihazın. gerçekten olmazsa olmaz bir kolaylık sağlıyor kullanan insana, pratikliği ve sağladığı yararı çok iyi.