*

şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sev dedi gözlerim)

orhan gencebay'dan da olur ama zerrin özer yorumu öyle bir koyuyor ki direksiyonu bir anda kırıp şarampole uçasım geliyor:

"sen de bahtım gibi bana vefasız olma sevgilim.
    ömrümce aradım seni yaşla dolmasın gözlerim.
    her arzunun ötesinde rüya gibi hep sen vardın.
    aşkların en güzeliyle uzandı sana ellerim."
  • erdal güney- sonsuza yazdık
  • sleeping at last - saturn
  • https://www.youtube.com/watch?v=tmjvb3edtvq
    https://www.youtube.com/watch?v=ab1difdc2jw

bu iki şarkı her fırsatta şahsen benim tüm hücrelerime kadar koymuştur.
  • mark eliyahu - journey
  • birkaç gündür "öteki kadın tazminatı" hakkında çalışıyorum. özet geçeyim, evliliğinizdeki "öteki kadından" tazminat alabiliyorsunuz artık.

ahlaken bir sürü gerekçe bulabilirsiniz ama bu tazminat, hukuk teorisine uygun değil. çünkü hukuk ahlak değil. olması da gerekmiyor. neyse o konuyu uzun uzun yazdım bir yerlerde, bugün yarın çıkar.

tabii bunu böyle söyleyince sanılıyor ki efendim ben eşini aldatmayı meşru görüyorum.

hayır efendim ne alakası var. bu nasıl meşru görülebilir. ha kimseyi yargılamak benim harcım ve haddim değil o ayrı ama böyle bir ilişkinin taraflarına saygı duyup duymamak benim bileceğim iş. bunun hukukla yargıyla hiç ilgisi yok, duruşma salonu dediğiniz yer müge anlı stüdyosu mudur?

bu durumda afedersiniz ağzının her tarafında sıçsanız haklı olacağınız kişi tabii ki eşiniz. meşe odununu adamın kafasında mı kırarsınız, başka şey mi yaparsınız, dava açıp donuna kadar mı alırsınız, uzun vadeli sinsi planlar yapıp hayatını mı sikersiniz, yoksa hiçbirini yapmayıp terbiyenizle mi döversiniz, sizin bileceğiniz iş. haklısınız. ama eşinize yapabilirsiniz bunu, öteki kadına yapamazsınız. yani hukuken.

çünkü bir evliliği korumak "ötekilerin" değil eşlerin işidir.

boktan işler bunlar. bak olayla ilgili ilgisiz herhangi birine demiyorum, kendinize veremediğiniz hesaplara neden giriyorsunuz, yazık değil mi. "bana ne elalemin evliliğinden" diyebilirsiniz ama "bana ne kendi öz benliğimden" diyebilir misiniz?

haklısınız, deniyor bazen. işte bunları gençken yapıp bitirmek lazım ki hayatına nihai şeklini verirken "neyi yapmayacağını" içselleştirmiş olasın.

konudan sevgilime bahsetmiştim zaten. hazırladığım yazı onaylanınca çok sevindim ve bunu da paylaştım. o da bana çok sevdiğim fakat unuttuğum şarkıyı hatırlattı ki herhalde en son 78 sene önce falan dinlemişimdir.

"at the start of his goodbyes
    do you ever realize
    that you never get the chance
    all you get is alibis"

ben senin babanı sikeyim hayat gibi.

bunu kendinize yapmayın arkadaşlar. bir adamın hayatında sadece mazeretlere, yalnızca geçiştirmelere, gizli saklı kaçamaklara, duyurulmayan zamanlara muhatap olma halini başınıza getirmeyin.

sevdiğiniz adama mesela instagram'a fotoğraf koyamamayı yaşamayın.

"telefonum çalar da fotoğrafı ekranda çıkarsa" endişesini taşımayın.

başınıza bir şey geldiğinde aramaktan çekinmeniz gerekmesin. adam size "beni akşamları arama demedim mi!" diye çemkirmesin. pezevenk.

diyeceksiniz ki "öteki kadınla empati yapıyorsun da adamlar neden pezevenk?"

çünkü birini aldattığı iki kişiyi birden "idare eden" taraf erkek. bu işe sevgilisinin eşiyle yüzleşmeyi göze alarak giren taraf kadın ama yediği bokun arkasında duramayıp "beni arama demedim mi" diye patronluk taslayan da erkek. "evde çok mutsuzum senin yanında huzur buluyorum" falan demesine rağmen o evi bırakmayıp sizi sonu belirsiz bir gizliliğe mecbur bırakan, yine erkek.

kızlar lütfen bunu yapmayın. lütfen.

o adam düşündüğünüz kadar "delikanlı" olsa kimseyi kandırmaz, sizi de bir köşeye saklamazdı.

bir hemcinsinizin hayatının dağılmasına, hayallerinin yıkılmasına sebep olmayın. adam o hayatı zaten karartacaktır ama siz olmadan yapsın bunu, buna katkı sunmayın.

"baby, trust me, i’ve been there before
    you don't know him, i know him more"

hepinizi kucaklar ve öperim :*

https://www.youtube.com/watch?v=huoqr2bxvs8
  • "susamıştır tebessümün seyrine
    saçları hiçbir gün okşanmamıştır"

https://youtu.be/17oopppce_e