• hiç çekilmeyen ve çekemeyeceğim insan türüdür. yanında rahat hissedemezsin yine neye alınacak korkusuyla konuşamazsın bile o zaman da yanında olmasının anlamı olmaz en iyisi benden uzak olanıdır
  • çekilmesi zor ve gereksiz insandır. ben hiç katlanamam öyle tiplere .
  • lanet olası insan. herşeyi üstüne alınırlar
  • alttan almak değil de bazı şeyleri sineye çekiyorum kimi zaman. sonra bu hareket tekrarlanırsa kayış kopuyor, öncesiyle beraber boşaltıyorum. doğal olarak can sıkıcı bir durum bu. böyleyken de karşı tarafın suratına bakmak dahi içimden gelmiyor mesela bu küsmek mi oluyor algılayamıyorum.
  • durduk yere küsen insan yoktur niye küsüldüğünü anlayamayan öküz vardır.
  • durduk yere değildir o.

yıllardır sizin haberiniz bile olmadan, kendi içinde kurduğu, büyüttüğü, kinlendiği şeylerin bir noktada birleşip aksiyona geçmesidir.

siz de saf saf; kaç yıllık samimi arkadaşım durduk yere neden böyle yaptı şimdi diye üzülürsünüz.

var böyle insanlar evet. anladığınız an küstüğü yerde bırakın.
  • durduk yere küsmez kimse. elbet bunun sebepleri vardır, siz bunu bilmediğinizden durduk yere küstü diye düşünürsünüz.

insan haklı ve ya haksız olarak bir şeylere darılır, gücenir. aranmıyordur, mesaj atılmıyordur, soğuk davranılıyordur, birlikte çok vakit geçirilmiyordur falan filan. bütün bunlar kafadaki kuruntularla birleşir ve tavır yapmaya başlar insan.

içe atılan bunca olay, söz en sonunda bir yerden patlak verir ve kavgalar başlar. bir de bakmışsın, bir zamanlar en yakınım, kardeşim, dostum dediğin kişi artık hayatından çıkmıştır.

tabi kimsede açık açık konuşup düzgün bir şekilde derdini anlatacak cesaret yok. insanoğlu başkasının kusurunu söylemeye bayılır ama kendininkini duymaya dayanamaz. hemen bir savunma psikolojisi, bağırıp üstünlüğü ele alma çabasına girer. hâl bu olunca konuşarak çözülemeyen sorunları konuşmayarak çözmeye çalışır.

halbuki ne kadar da saçma ve yanlış...

mesajım şudur, çevrenizde böyle bir insan varsa derdini anlamaya çalışmak lazım. tamamen haksız bile olsa.

en azından derdini anlamış olacaksınız.

bütün sorunlar aslında anlaşılamamaktan kaynaklanmıyor mu zaten?
  • siz sebebini sorduğunda geçiştiriyorsa anlatmıyorsa, durduk yere küstüyse kıskanıyodur, bunu birbirine yapan erkekler özellikle s*kli bayandır, arabanız maddi durumunuz hepsi etkiler, daha çok çalışın iyice çatlasınlar
  • ikiyüzlü bir korkaktır.
  • bugünlerde yaşadığım olay. ne oldu diyemiyorum küsmüş aq.
hesabın var mı? giriş yap