şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saniyorum ki, hatta sanmiyorum iddia ediyorum ki diablo 2nin en tiksinc bossudur bu duriel..cuk kadar mekaninda senelerdir yemis yemis sicmamis, semirip dana gibi olmus bu bocuk cogu muhtesemim diyen karakteri aglatabilecek, hayata kusturebilecek lesliktedir.. ben ki oynadigim sorceress ve bowazon karakterlerde ter dokerek don baba donelim misali ben onde duriel pesimde ciglik icinde kosarak bu gotu yerde cok bacakli ile carpisirken kardesimin barbarianì ile uc yumruk cakip ehe ehe diye ortamdan ayrildigini gorunce elveda ay elveda feza diyerek gozyaslarim selale kalmisimdir ortada..detan enchanted silah cok istedim ama olmadi..
 • mekanina girilince cikilamayan bocuk gorunumlu seytani yaratiktir. o yuzden girer girmez ortama bir portal kondurmak farz olmasa bile vaciptir.
 • necroyla çok güzel zopa atılır bu şahane abimize. kendisi tamamen melee bir karakter olduğundan iron maiden denen güzide curse ve damaj süngeri bir golem ile kendini öldürür bir güzel, siz de kenarda healing potionunuzu yudumlarsiniz.
 • oyunun 4 ana boss'undan biri olan bu kardeşimizi çeşitli şekillerde öldürebiliriz:

  amazon'u ağlatan nadir yaratıklardan biridir koskoca oyunda. sırf bu yüzden party yalakası olur güzelim amazonlar. kendi başına öldürmek isteyen amazonlar hit slows target veren itemleri kullanıp şansını deneyebilir.

  sorceress ise teleport, thunder storm ikilisiyle rahatlıkla içer bu böcüğü bir yudumda. (fastest cast rate olayıyla alakası olmayanlar yanar ancak, ki onlar zaten bizden değildir)

  barbar kardeşimiz bu haşarenin bir yerinden girip öbür yanından rahatlıkla çıkar.*

  paladin, druid life stolen veren itemlerle arka arkaya saydırır, life çala çala pek bir sorun olmadan indirir.

  necromancer ile iron golem + iron maiden ikilisiyle daha ne olduğu anlaşılmadan indiriverilir.

  assassin kardeşimiz ben karanlıkların hatunuyum, ortamlara gölge olup akarım demekten fırsat bulursa ilk atağın summon ettiği kardeşine gelmesine dua ederekten cobrayı bu varlık üzerine salabilir* veya phoenix strike'ın meteorlu olanından yollayabilir.
 • buna saldırırken kendimden geçmişim, sonlara doğru kılıcımın durabilitysi bitmiş, kılıç bozulmuş, yumruklarımla öldürmüşüm sonradan fark ettim.

  şahane de bi plate mail çıktı ki yanından yeme de yanında yat.
 • okla savaşan amazonu ağlatan böcek. göt kadar yere girince yemiyo tabi uzaktan uzaktan salliyim oklarımı zihniyeti. bi de freeze yedin mi kalakalırsın mavi mavi
 • mekanına girilince, "looking for baal?" der, bu güleryüzlü böcek.
 • daha 10 dakika önce bir kez daha kestiğim allahın belası böcek. formundan hiçbir şey kaybetmemiş orospuböcuğu.
 • charge ederken koşu yoluna golem summon edince direğe bindirmiş kamyon gibi olan diablo yaratığı.
 • necromancer kisisinin en rahat oldurdugu bosstur kendisi. necromancerin zoo keeper adi verilen sadece summoning skills'e abanmis modeli, butun iskeletlerini, iskelet buyuculerini, canavarlarini, golemini, parali askerini alip daldiginda, amplify damage ve istege bagli bone spear/bone spirit buyuleri ile zerre hasar gormeden harcar ki ne harcar bu kisiyi. bunun sebebi ise, arkadasin ring of fire benzeri tek seferde ortamdaki butun savascilarin agzina sicacak bir buyu sahibi olmamasidir. etrafini saran 30 kadar canavari tek tek oldurmeye ugrasirken, golem ve merchant hayatini kaydirir duriel'in. bu da bir nevi brute force kategorisine girer, ise yaradigi tek boss budur. ayrica, nightmare ve hell seviyelerinde daha oncekilerden cok daha rahat oldugu gozlemlenmistir.