• lesser evil, lord of pain. her ne kadar prime evillerin sürgünüyle sonuçlanan isyanda aktif rol almasa da pek de işe karışmadığı için diablo'nun gözünden düşer, onun güvenini tekrar kazanabilmek için baal'ın kurtuluşunun ardından diablo'yu takip eden kahramanı tal rasha'nın mezarında durdurmaya çalışırken bozguna uğrar. (bkz: diablo)
  • mekanina girilince cikilamayan bocuk gorunumlu seytani yaratiktir. o yuzden girer girmez ortama bir portal kondurmak farz olmasa bile vaciptir.
  • (bkz: king of pain)
  • buna saldırırken kendimden geçmişim, sonlara doğru kılıcımın durabilitysi bitmiş, kılıç bozulmuş, yumruklarımla öldürmüşüm sonradan fark ettim.

şahane de bi plate mail çıktı ki yanından yeme de yanında yat.
  • okla savaşan amazonu ağlatan böcek. göt kadar yere girince yemiyo tabi uzaktan uzaktan salliyim oklarımı zihniyeti. bi de freeze yedin mi kalakalırsın mavi mavi
  • yanına gittiğinizde mutlaka stamina potion bulundurmanız gereken bir bosstur kendisi.cold atar , koşarsınız koşarsınız ,masmavi görürsünüz dünyayı, sonra bir bakarsınız stamina bitmiş.town'a gitmeyi onuruna yediremeyenlerdenseniz , biraz kasabilir.half freeze duration tipi bir item size esneklik kazandırabilir.
  • necroyla çok güzel zopa atılır bu şahane abimize. kendisi tamamen melee bir karakter olduğundan iron maiden denen güzide curse ve damaj süngeri bir golem ile kendini öldürür bir güzel, siz de kenarda healing potionunuzu yudumlarsiniz.
  • oyunun 4 ana boss'undan biri olan bu kardeşimizi çeşitli şekillerde öldürebiliriz:

amazon'u ağlatan nadir yaratıklardan biridir koskoca oyunda. sırf bu yüzden party yalakası olur güzelim amazonlar. kendi başına öldürmek isteyen amazonlar hit slows target veren itemleri kullanıp şansını deneyebilir.

sorceress ise teleport, thunder storm ikilisiyle rahatlıkla içer bu böcüğü bir yudumda. (fastest cast rate olayıyla alakası olmayanlar yanar ancak, ki onlar zaten bizden değildir)

barbar kardeşimiz bu haşarenin bir yerinden girip öbür yanından rahatlıkla çıkar.*

paladin, druid life stolen veren itemlerle arka arkaya saydırır, life çala çala pek bir sorun olmadan indirir.

necromancer ile iron golem + iron maiden ikilisiyle daha ne olduğu anlaşılmadan indiriverilir.

assassin kardeşimiz ben karanlıkların hatunuyum, ortamlara gölge olup akarım demekten fırsat bulursa ilk atağın summon ettiği kardeşine gelmesine dua ederekten cobrayı bu varlık üzerine salabilir* veya phoenix strike'ın meteorlu olanından yollayabilir.
  • bi denyonun cold aurasi öle bi sikicidir ki , üstünüzde sittin tane cannot be frozen yada cold resist item olsun , işe yaramaz. thawing potion felan hikaye canim. iron maiden kulanmayan necromancer lar bu ibnetoru yine de rahatça öldürebililer.
  • saniyorum ki, hatta sanmiyorum iddia ediyorum ki diablo 2nin en tiksinc bossudur bu duriel..cuk kadar mekaninda senelerdir yemis yemis sicmamis, semirip dana gibi olmus bu bocuk cogu muhtesemim diyen karakteri aglatabilecek, hayata kusturebilecek lesliktedir.. ben ki oynadigim sorceress ve bowazon karakterlerde ter dokerek don baba donelim misali ben onde duriel pesimde ciglik icinde kosarak bu gotu yerde cok bacakli ile carpisirken kardesimin barbarianì ile uc yumruk cakip ehe ehe diye ortamdan ayrildigini gorunce elveda ay elveda feza diyerek gozyaslarim selale kalmisimdir ortada..detan enchanted silah cok istedim ama olmadi..
hesabın var mı? giriş yap