şükela:  tümü | bugün
 • harry potter ve ateş kadehi isimli son harry potter macerasında gerçekleşen turnuvaya katılmış okulun ismi
 • j.k. rowling basbayagi sturm und drang akimindan kopya cekmistir, d ile st'yi kaydir, oldu mu sana durmstrang? ustelik kuzey ruzgarlarinin memleketinden gelen, boyle bir dramatik, karanlik, agresif bir takim adamlar bunlar. harry potter serisinde daha nice boyle gondermelerin olusu, 6-12 yas ustu tarafindan da sevilerek okunmasini saglamaktadir bu fantazi edebiyatin neseli temsilcisinin.
 • tam adı "durmstrang institute for magical learning" olan, yeri tam olarak bilinmese de isveç ya da norveç'in en kuzey bölgesinde bulunan ve muggle-born büyücüleri kabul etmeyen okuldur.
 • viktor krum bu okuldan mezundur. gene gellert grindelwald da burada okumuş fakat mezun olamamıştır.

  ayrıca

  (bkz: igor karkaroff)
 • hogwarts gibi 4 binası vardır. binaların isimleri: süzülen yılanlar, kükreyen boğaz, yanan kara kurbağası ve büyük pençe. viktor krum süzülen yılanlar binasında öğrenim görmektedir.
 • almanlarin (bkz: sturm und drang) akiminin sozcuklerinin yerleri ve ilk harfleri degistirilerek elde edildigini dusundugum kelime. malum j k rowling boyle oyunlari seviyor.
  (bkz: voldemort)
  genellikle aydinlanma, cosku, atilim gibi temalari isleyen bu akimin isminin terse cevrilmesi ile karanlik, duragan hatta neredeyse skolastik bir okula yarasir bir isim elde etmek. muazzam.
 • harry potter aleminde, cadılık ve büyücülük camiasında olsam okumak isteyeceğim yegane okul. sümüklü dolu hogwats'tan da, queen bee tripli divalardan * geçilmeyen beauxbatons'dan da, ivy league'imsi ilvermorny'den de çok daha karizmatik bir seçenek olacağına eminim. bi kere adamların üniformaları yeter kürk şapkalar, pelerinler, kan kırmızısı elbiseler falan var tam ideal kar kış kombini. lokasyonunu kimse bilmese de j.k. rowling iskandinavya'nın en kuzeydeki bölgelerden birinde olduğunu söylemişti. ateş kadehi'ni okurken aklımda hep rusya-finlandiya sınırında bi yermiş gibi canlandırmıştım hatta sınıra yakın bölgelerde böyle yerler var.

  nerida vulchanova adındaki feyizli ve yetkili bir ablamız tarafından kurulması da ayrı güzel bir olaydır. filmi çekilse camelot'daki eva green rol için tek aday olurdu herhalde. böyle havalı bi yerde okumanın hayali bile güzel be. putin gibi ayıya binip ormanda gezer, bahçede quidditch atar, yazın da gölde yüzerdim. deli manyak bi karanlık sanatlar eğitimi var zaten. savunma kadar saldırı da önemlidir lol.

hesabın var mı? giriş yap