şükela:  tümü | bugün
  • görevinden istifa etmiş saat.
  • saatin tik tak larından kurtulmuş olma mutluluğudur, sonra bir şekilde yeniden kurulur ya da pili filan değiştirilip o tik tak denen sinir sese yeniden kavuşulur.
  • kıyasıya bir pazarlık sonucunda sıkılan arkadaşının durmuş' a artık malı satması için bağırarak vermiş olduğu emir.

- durmuş saat! sat artık şu malı da eve siktir olup gidelim.
  • dijital ise pili bitmiş tabiri kullanılan saattir.
    (bkz: gri ekran)
  • ölü.
    doğruyu gösterecek mi, orasını yalnızca allah bilir.
  • duvarimda 6.28 i gosteren analog saatimin kendisidir...

2 gundur boyle, ve enteresan hissettiriyor bana. sanki "hey dur, farkinda misin bosa kosuyorsun her yere, bu erken kalkma ve bir yerlere yetisme caban arasinda bazi seyleri farkedemiyorsun" der gibi bana.

durmus bir saat, bana dur ve biraz dusun diyor.
    6.28 bir nevi ic hesaplasma anım gibi.

bazen pil degistirmemekle zamani daha iyi gorebiliyorsunuz.
  • kurulmayi bekleyen saat.
  • pili yenilendiğinde hiç bir derdi kalmayacak olan saattir. panik yapmaya gerek yok. aslanlar gibi yaşlandırmaya devam eder hepimizi merak etmeyin.
  • genelde çekmecede bulunan saattir. "lan bi' gün pilini değiştiririm ben bunun" kaygısı ile oraya konulmuştur. unutulmuştur sonra. hafif tozlanmıştır üstü. pili de değiştirilmemiştir hiçbir zaman.
  • çok manidar nesne. bir süre gözünü alıyor insanın. bazen zamanın tam durmuş saate bakıldığında donduğu yanılgısına kapılıyor insan. bu yanılgı bazen mutlu ediyor, bazen üzüyor. zaman aslında hiç durmuyor ama, durmuş saate kısacık bi süre de olsa kanmaktan insan kendini alamıyor.