şükela:  tümü | bugün
 • tüm okulunun göğüslerini gördüğü anlarını anlatarak youtube'ta meşhur olan yeni bir isim. şu youtube kimleri kimleri zengin etti be arkadaş.

  kanalı
 • ne insanlığını bırakmışlar ne evlatlığını ne hafifliğini. bu düzeltmeyi yazmamın nedeni videoda konuştuğu esnada ekrana, adına açılan başlıklarda yazılan hakaret dolu onlarca entry'i 3'er saniye koymuş ama benim yazmış olduğumu koymamış olması. yani bu durumda kendisi tabi ki kişilik haklarına saygılı, hakaret içermeyen düzgün bir şekilde eleştiriye sonuna kadar var. orijinal entry'e dokunmadım aşağıdan okunabilir ve bir de adına açılan başlıkta bu entry'nin 2. sırada olması . sorumlu hissetmedim değil. kendisi hakkında yazdığım yazıya gelince; içinde kendisine herhangi bir övgü yok, eleştiri var ama kişiliğine değil sunduğu içeriğe. bir durum değerlendirmesi var yine kişiliğine değil ''hit'' alma tekniklerinin tarihsel gelişimine. bir sitem var yine kendisine değil izleyici kitlesine. kendisinin göğsünün açılma hikayesini anlattığı videosu görüldüğünde ekşi'de büyük çaplı bir lincin yola çıktığını öngörmeyen suser yoktur zannediyorum. youtube gibi bir mecraya aktüel içerik üretip linç yememek de zor zaanat. açıkçası 1 dakikalık meseleyi 8 dakikada anlatıyor kısmına da katılıyorum ama bu onu ilgilendirir. yani benim rolüm en fazla şu olur 15 yaşında bir arkadaşım, kardeşim, yeğenim vs. olsa izlerken görsem yahu zamanını böyle şeylerle geçirme ders çalış, kitap oku bak daha güzel falan derim bundan fazlası olamaz. yani bişeyleri başarsın sonra böyle şeylere vakit ayırsın ki izleyici yaş grubunu tahminen duru önver'de beni izleyeceğinize ders çalışın boş vaktinizde beklerim der herhalde. buna inanıyorum. ön yargı'dan bahsetmiş, ön yargı olduğunu düşünmüyorum. gerçekten de itici bulunmuş ya da niteliksiz içerik üretiyor da olabilir ve bu eleştirilerin çıkış noktası da bu olabilir. bu tabi ki kendisine hakaret etme hakkını kimseye asla vermez. eskiden ekşi yazalarına bir saygımız vardı diyor. bu konuda haklı. eskiden saygı duyulan yazarlara selam olsun. eskiden saygı duyulan yazarların yerini linç kültürüne hasta tuhaf bir güruh aldı bu söylediğine de katılıyorum ama kaçırılmaması gereken nokta ekşi ''duru önver'' leri sevmeyerek ekşi oldu zaten. yani ekşi ve kendisinin yolları yapı olarak kesişemeyecek bir çizgideyken ekşiyi dikkate almamasını öneririm. burada yazan kompleksi güruh kendisinden hiçbirşey de götürmez. kötü söz sahibinin, hakaret daima ağzından çıkana aittir.

  cevap videosuna gelince vallahi mis gibi samimiyet. burada yazılanlara tabi ki kızmış. ama öyle kızmış ki heyecanlı heyecanlı koyulmuş videoya. ben son derece samimi buldum. en azından duygu özaslan gibi şöyle iğreti, samimiyetsiz, 3. sınıf lise müsameresi pozlarına girmemiş. helal olsun be duru. sen ne içten kızmışsın. ironi yapmıyorum. söylediklerine de katılıyorum. story time (telling?) (orayı anlayamadım) diyorsun, yeni olana ön yargı diyorsun, kimsenin hayatını değiştirme gibi bir iddiam yok zaten diyorsun, insanların değiştiremeyeceği özellikleriyle dalga geçilmez diyorsun . hepsine katılıyorum. ve son olarak babası ünlü bir spikermiş yani orta üst gelir grubuna mensup bir ailenin kızı 10 tl'ye kahve satan mekan üzerinden prim mi yapıcak ?

  orijinal entry;

  göğsünün açılma hikayesini anlattığı videosu 1 milyon izlenmeye doğru koşan youtuber. eskiden az ünlüler mankenler, 2000 ortalarında çok ünlü sibel canlar, lerzan mutlular ünlenmek ve ünlerine ün katmak için soyunurlar ya da tatil yaparlarken çeşitli frikikler, cüretkar pozlar verirler işleri açılır daha çok para kazanırlardı. kısa yoldan tanınmak dijitalleşmeyle soyunmaya gerek kalmadan sadece anlatmayı da para eder bir duruma sokup kendi kitlesini yarattı ki mevzu bahis video 80 milyonluk ülkenin 1 milyonu tarafından izlenebiliyor. alan memnun satan memnun ama dişe dokunur hiç bir saniye yok videoda.

  ve tabiki,

  (bkz: sex sells)

  edit: olay ilkokuldayken başından geçiyormuş. ilk 30 saniyede olay 2 temmuzda oluyor dediği için birinci dakikadan sonra ileri sarmıştım izlemediğim ortaya çıktı lol. ama ana fikri değiştirmez, tık almak için atılan başlık ortada.
 • kendisi için burada çizilen imajın aksine videolarında başından geçen tuhaf, utanç verici ya da ilgi çekici olayları anlatıp kendi hakkında konuşan sıcakkanlı, genç youtuber.
  bahsedilen videoda, daha ilkokuldayken başına gelen bir olayı anlattığından ünlenmek için soyunanlara bezentilmesini mantıklı bulmuyorum. eleştirilebilecek olan şey belki bahsedilen videonun başlığıdır ki youtubeda video paylaşan hemen herkes daha büyük izleyici kitlesine ulaşabilmek için başlığı dikkat çekecek şekilde seçer.
  kendisi için fikir sahibi olmak isterseniz: (bkz: pelinsu)
 • memesinin açılma anısı günde yaklaşık 500 kez karşıma çıkan youtuber.

  alakalı alakasız her yerde bu video. örneğin en son queresma'nın direkten dönen topunu izliyordum.

  ülkede para kazanmak hakikaten çok kolay, galiba biz malız. :(.
 • memeleriyle ilgili videolar yükleyip bunlardan para kazanmaya çalışan bir youtuber.

  edit : kızımız videolarında aslında böyle içerikler paylaşmıyor olmasına rağmen video başlığını ve fotoğrafını özellikle böyle seçerek ilgi çekmeye çalışıyor.
  memelerini görmek yada görmemek düşünsel olarak birşey değiştirmeyecektir.
 • az önce youtube'de denk geldiğim hatun. sanırım şöyle bir mesaj veriyor; benim memem var, memem var benim.
 • memeleri ile sürekli youtube da karşıma çıkan tık avcısı abla, ısrarla izlemiyorum, izlemeyeceğim.
 • aşırı sevimsiz, ünlü olma çabasındaki, ecnebi mimikli youtuber. kaşı gözü ağız hareketleri tokatlama isteği uyandırıyor. darbe videolarını izlerken gördüm bir videosuna zor tahammül ettim; bir tanesi bile komik olmayan anılarını ağzını yayarak ilkokul çocuğu gibi aynı cümleleri tekrarlayarak anlatmanın komik olmadığını biri söylese keşke.
 • kendisi yaklaşık üç yıldır takip ederim. zamanında anonim bir sitede uzun uzun sohbetlerimiz olmuştu. gerçekten tatlı, sempatik ve yardımsever bir insandı. sorsan adam akıllı kötü bir özelliğini yazamam, bir konuda samimiyetsiz buluyordum, tartışıyorduk ama olsun o kadar. yani işin özü, sanal alemde tanıdığım en sempatik hatun olabilir. hatta şöyle söyleyeyim, ekşi sözlükteki tanımlanan ''kezban'' profilinin baya dışlında bir hatundu.

  ancak bu youtuber olayı tamamen komedi benim gözümde. o ne lan öyle? videolarda bir halt yok, bildiğin hiçbir halt yok yani. insanlar seviyor tabii, özellikle 13-16 yaş grubundaki kızlar. adına açılan fan sayfaları ve onun altına yapılan yorumlar beni benden alıyor. kendisi bakınca ne düşünüyor acaba?

  şimdi bunu okursa bana kızacak belki ama kendisine karşı bu denli sempatisi olan biri olarak fikirlerimi yazdım. gözümün önünde büyüdü bu kız, 700-800 takipçisi varken bir anda 15 bin takipçiye ulaştı ve bu sayı gün geçtikçe de artıyor. ne diyelim, mutluysa devam etsin, sonuçta kimseye bir zararı dokunmuyor. sadece tanımayana komik ve itici geldiğini düşünüyorum.
 • hakkında şöyle bir video hazırlanmış;

  https://www.facebook.com/…/videos/1218490691561498/