• böyle şeyleri paylaşan ne arkadaşlar, ne doktorlar, ne mühendisler gördüm...

pardon ama, mal mısınız?

12 yaşında çocuk paylaşmış bunu anlarım, ama sen doktorsun lan. aynı düzeyde misin bu çocukla.

özetle, durum çok ciddi. ciddi bir beyin kaybı var ülkede.
  • az önce gördüm ki annem de paylaşmış bunu. annem bu saatte uyumuştur, facebook'una girip sileyim yazdığı şeyi dedim. güpe gündüz 'anne saçmalama allah aşkına' deyip rencide etmek istemedim.

facebook şifresini hatırlayamadım. şifreyi bilmem kaç kez yanlış girilince mail adresine onay kodu gönderdi. annemin mail adresinin şifresini de bilmiyormuşum. bu arada annem teknolojiyle 4-5 sene önce bilgisayarda candy crush oynarken tanıştı ve doktora tezini de online film izleme siteleri üzerinde yaptı. yani mail şifren ne diye sorsam "sen koydun, sen bak"* der. neyse, annemin mail adresine yedek mail olarak kaydettiğim kendi mail adresime parolamı unuttum maili gönderttim. tam facebook parola sıfırlama şeysine ulaşıyordum ki...

o sırada annem aradı. "oğlum benim facebook'a birileri girmeye çalışmış, bildirim geldi. ben de bi yazı kopyalamıştım. iyi ki yazmışım, sen de yaz hemen hadi. ortalık çok kötü." dedi.

kadın anam. o darbeci anarşik benim :(
  • gerçekten korkanlar "durum çok ciddi....." şeklinde hiç bir işe yaramayan paylaşımlar yapmak yerine daha gerçekçi önlemler alabilirler. gerekli güvenlik ayarlarını yaparak başka bir tarayıcıdan sizin adınıza facebook a girilmesini engelleyebilirsiniz. bu sayede telefonunuza gelen şifre olmadan kimse facebook hesabınıza erişemez.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…8854904_o.jpg
  • doktor ne ki, ben bunları takır takır paylaşan aselsan mühendisleri gördüm bolca. bilgisayar yüksek mühendisi diyorum.
  • gerizekalı turnusolü.

mahallemin çomarından, üniversitedeki hocalarıma, şirketteki gmy'den, teyzeme, amcama kadar herkes bunu gerçek sanıp ciddi ciddi paylaşıyor.

çok üzülüyorum lan.
  • dürüm çok ciddi.
    atmadığınız pul biber yüzünden ebenizin hörekesine kadar yanabilirsiniz. dürümcüler odası artık acı harcını standart haline getiriyor. kebapçıların kendi acı eşikleri yüksek olduğundan onlara normal gelen acı sizi basur bile yapabilir.
    türk damak tadının her yörede farklı olması sebebiyle oluşabilecek acı farkı yasa dışı ve sahte kebapçılarca dağıtılan dürümlerden doğabilecek basur tedavisi masraflarını ssk da karşılamayacak.
    bu saatten sonra artık dürüm yemeyeciğimi bildirir, bu sazan.avi lere takılan tüm kefal arkadaşlarıma selam ederim.

not: paylaşmayın. altı üstü bi dürüm, tek başınıza yiyin...
  • "durum çok ciddi. yapmadığımız bir büyü yüzünden azkaban'a yollanmamak için, sihir bakanlığı seherbaz dairesi güvenli büyü ve uçuç ağları çerçevesinde, asamdaki güvenlik açığından ötürü asam üzerinde finite ıncantatem aracılığıyla bulunan tüm büyülerimin ve paylaşımlarımın (dumbledore'un ordusu, dırdırcı, potterwatch, patronus vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde mugglelarca kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili sihir bakanlığı yasaları maddeleri gereğince bay ollivander sorumludur. bu asamdan başka asam olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.
    not: baykuşla yollamayın. teztekrar tüy kalem kullanarak parşömene yazıp dağıtın. 18.07.2016"
  • durum çok ciddi içmediğimiz bir çay yüzünden ceza almamak için, çaykur genel komutanlığı şekersiz çay içme suçları bildirgesi çerçevesinde, çaykur'un güvenlik açığından ötürü bardağımla içilen tüm siyah, yeşil ve soğuk çaylardan kanun gereğince afrika cumhuriyet başsavcılığı sorumludur. bir bardağımdan başka hiçbir mal varlığım olmadığını belirtir afiyetler dilerim.
hesabın var mı? giriş yap