• beni bugün yeniden hayatın gerçekleriyle yüzleştiren mekan bu dürümcenin beşiktaş şubesi.

durduk yere sinirimi bozdular, canım sıkıldı.
    hikayemiz şöyle. ben bu mekanın lahana turşusuna bayılıyorum, çok seviyorum, çok harika çünkü. dürümleri de fena değil, güzeldir. salataları ikramları falan da hoş. garsonlarının ilgisi tavrı vs de iyidir ki huyum olmadığı halde her gidişimde bahşiş bıraktığım çok nadir yerlerdendir bu sebepten. çalışanların çoğu tanır. zaten hep aynı mekanlara gitmek ve mümkünse aynı masaya oturmak ve çalışanlarla "ooo nasılsınız" "oo siz nasılsınız" tarzı diyaloglar kurmak gibi bir huyum vardır. her zaman da iyi hoş mualeme görür-idim.

bugün canım fazla bir şey istemiyordu. gittim bir çorba istedim. başka da bir şey istemedim. ilk defa sanıyorum sadece bir çorba içip çıkacağım mekandan. arkadaş, siparişi alan garson başka bir şey almayacağım dediğim andan itibaren yüzüme bakmadı resmen ya. yeni girmiş sanıyorum, siması da tanıdık değil. yan masaya ağam paşam ama bir yandan. daha kalabalık ve daha siparişli bir masa tabii ki yan masa. canım sıkıldı. benimle ilgilenilmemesine değil. oraya sadece bir çorba içmeye gelebilecek insanın gördüğü/göreceği muamelenin o olacağından hiç haberim yoktu. zihniyetlerine küfrettim içimden.

sonra kalkarken garsondan şefini çağırmasını rica ettim ve adama durumu izah ettim tabii ki. ama bir şey değişir mi? sanmıyorum. 2 saat neşeli neşeli gezemeyeğiz şu hayatta. sonra odandan neden çıkmıyorsun. bu yüzden abi. insanlar çirkin. insanlar çirkin çünkü.
  • kanzuk'un konuştuğu dil.
  • daha iyisi için;
    (bkz: yes kardeşler)
  • kebaplarının 7 tl olduğu zamanları bildiğim yer. sonra bir ara gitmemiştik sonra bir gittik 9 olmuş. ayran da küçülmüş sonra. sonra yattık kalktık yattık kalktık adamlar kebabı 9.90 yapmışlar. ayran hala küçük ve 2.5 olmuş. yapacaksan adam gibi 10 yap. ayaküstü acaba kimi şeapıyosunuz? yok ayranı küçültmeseler yine birşey değil ama ayran daha kebap gelmeden bitiyor. sanırım herşey o en üst katı da bünyelerine kattıktan sonra oldu. bir anda 9 oldu ve 9.90ı gördük. 9.90 ne ya 9.90 ne? market misin? hani geliyoruz diye şeyapmak mı zorundasın illa? lanet olsun.
  • kalitesini bozmadan, fiyatları da çok oynatmadan yoluna güzelce devam eden mekandır. beerport, wineport gibi mekanlara komşu, bir rivayete göre de aynı kişiye aittir.
  • 4 şubat sayılı uykusuz dergisinde umut sarıkaya,nasa çalışanlara dürümceden dürüm getirerek mekana olan aşinalıgını belirtmiştir.
    hatta karikaturde nasa'ya giden dürümlerin üzerinde 'adana,neyse bizde o' yazmaktadır ki kendisi işletmenin sloganı olur
  • besiktas'ta, mimar sinan universitesi'nin yanindan besiktas motor iskelesi'ne dogru inen yol uzerindeki (hanedan'in hemen arkasinda) 24 saat acik, cok katli kebapci.

etrafta bolca ogrenci (bkz: bahcesehir universitesi) oldugu icin oncelikle onlara hitap eden bir mekan.
    hedef kitlesi nedeniyle fiyatlar da dusuk tutulmus; durumler 5-6, porsiyonlar 6-7,5 tl civarinda genelde.
    ama bu mekanin bir karakteri oldugunu daha menuye bakinca anliyorsunuz: adamlar adana kokenli oldugunu iddia eden bircok karaktersiz mekan gibi "salgam suyu" degil, "salgam" yazmis. (bkz: salgam ile salgam suyu arasindaki farklar)
    salgam geldiginde ise kendinizi adana'da gibi hissediyorsunuz: bircok mekanda sunulan ve uzerinde "salgam suyu" yazan endustriyel urun yerine icinde tanesi (havuc) olan bir icecek geliyor.
    gercek salgam budur iste, denemek isteyenlere siddetle tavsiye ederim.

ortaya ikram olarak getirdikleri acili ezmeyi begenmedim, salataya benzeyen ikram daha guzeldi.
    adana kebabinin lezzetini begendim, biraz daha az tutsalar ocakta daha iyi olabilir gerci.
    kopuklu ayran da lezzetli, ama tatlilarini denemedim, belki yaz bitince kunefe de denenebilir.
    dedigim gibi, ogrenci isi bir mekan oldugu icin tiki mekanlardaki tabaklari ve sunumu beklemeyin, ama buranin en azindan bir karakteri var, yolunuz dustugunde kebap ve salgam ikilisi kesinlikle tadilmali.
  • vedat milor değilim ama bu fiyata bu lezzeti, bu ikramı, bu hizmeti başka yerde bulunamayacak mekan-ı lezzet.

hacım nedir o hesap yaa! üç kişi otur tıka basa ye, içecekler dahil 20 tl hesap öde. hayır anlamadığım masada bardak koyacak yer kalmadı ikramlardan. lezzete dicek lafım yok; on numara.. denemekte faydadan daha çok şey bence..
  • "adana kebap olduğu iddia edilen et ürünleri" kategorisinin en başarısız örneklerinden birini bulabileceğiniz mekan.

öyle bin yıl öncesinden kalma bir adana fotoğrafı asıp sağa sola "adana'da neyse bizde o" yazmakla olmuyor o işler. ayrıca, bildiğimiz kupkuru ete "adana kebabın aslı budur hocu" deyip milleti kandırdığınız ve adana'mın adını lekelediğiniz için sizi kınıyorum ve size laflar hazırladım.

adana değil o. bir tür saman.
  • olayların arasında tezgahındaki limonları direnişçilere vermemek için kaldırmış ufak hesap dükkanı.
hesabın var mı? giriş yap