• dün akşam amon amarth* konseri sonrasında karnımız acıktığından, evimiz de yakın olduğundan bu mekana oturmak istedik. tıklım tıklım doluydu sadece 2 kişilik minik masalardan 2 tanesi yan yanaydı ve bir çift oturuyordu. çifte "pardon başka yer bulamadık da yanınıza oturabilir miyiz acaba?" diye sorduk, "tabi tabi buyrun" cevabını aldık. tam oturacakken çomar garsonlardan bir tanesi "pardon oturamazsınız oraya" dedi. biz şaşkın şaşkın "neden?" diye sorunca "bayan yanı orası oturamazsınız" dedi. "dalga mı geçiyorsun kardeşim beyefendiyle hanımefendi sorun çıkarmıyor manyak mısın napıcaz yiyecek miyiz hanımefendiyi?" diye sorduk, ezik ezik bakıp hiçbir şey demedi. hatta çift "bizim için sorun yok" cevabını verdiği halde "oturamazsınız" dedi. kan beynime sıçradı resmen. çok gitmesem de ayda yılda bir giderdim, daha da gitmem.
  • dürüm ve beyran dedikleri şeyler için doluşulan ama ikisininde bir cacık olmadığı mekan. çalışanların üslupsuzluğu da cabası.
  • beyranı ve paçası fena olmayan, ama dürüm konusunda oldukça başarısız olan işletme. ayrıca bazı garsonları kötü olmasının yanısıra çok yılışıktır.
  • buradaki beyran'ın antep'tekiyle alakası yok ancak tadı güzel, içilir. kebap olarak yoğurtlu kebabı tavsiye ederim, gayet lezzetli ve şişirmiyor
  • eskiden beyranı gerçekten güzeldi. dün gece bünyede alkol yokken içtim ya da yedim. zira emin değilim beyran içilir mi yenir mi? ya eskiden içip içip sonra içtiğimizden/yediğimizden güzel gelirdi. ya da cidden bozmuş. üzdü geriye bi sahra kaldı. buarada 2-3 garsonu dışında geri kalanlarına kaba demek yetersiz bir tık sonrası karşılıklı küfürleşmek diyalog esnasında. bu kadarmış dürümcü emmi. sevgiler ekşi.
  • beyran için gidilebilir. bunu bir karadenizli söylüyor çok takmasanız da olur.
    ha başka yerde beyran içtin mi dersen bi iki yerde sadece bi iki kaşık anca alabildim.
    servis, garsonlar ve kebaplar hakkında yazılanlara da sonuna kadar katılıyorum.

soğanlı kebabını da denedikten sonra artık beyrandan beyrana olucak gidişim.
  • kelle paça çorbasını 9-10 senedir içtiğim mekandır. birçok yerde ve birçok ilde bu çorbayı içmeme rağmen, damak zevkime en çok burası hitap ediyor. bunun dışında menüsünden sipariş verip de memnun kaldığım başka bir ürünleri olmadı. kebap ve çorba fiyatları da bir hayli yüksektir.
  • öncelikle dürümcü emmi vale rezaleti diye başlık açmak istedim ancak çaylak olduğum için açamadım. neyse konumuz şu ki dürümcü emmi yakınlarda valeye vermeden aracınızı park ederseniz , vale hemen en yakında ki ekipleri arayarak şikayet edip aracınızı çektiriyor.( öyle bir ortam var ki ortalama bunların hepsi 30 dk içinde oluyor. ) yasak park işareti yok iken ve dürümcü emmi sokak hizasında ki tüm araçların beklemesi ama sizin park ettiğiniz sıra da ki araçların çektirilmesi büyük ayıptır. hem üçkağıtçılık hem de sahtekarlıktır. bunun en yakınında ki özel işletme olan kuşdili otoparkı ise resmen yavşak , kavgacı ve terbiyesizdir. suç ihlali olmayan , ancak ticaret kurumuna dönmüş ve içinde bağlayıcı yasaların olduğu bir çeteye dönüşmüştür bu olay . 10 dk beklememiş araç için 12 tl park parası isteyen otopark çalışanı da zaten valelerin şikayet ettiklerini sırf bu parayı kurtarmak için her türlü savunmayı kendince yapmıştır.

dramatik olan ise bu kadar kolay para kazanılmayan bir ülke de yarım saat için 90 tl çekici ücreti 12 tl otopark ücreti ile 102 lira verip çıkmanız .haa birde yasak parktan dolayı 108 tl cezanın harici olarak gelmesidir.
    bu büyük dramdır.
  • adı dürümcü olmasına rağmen dürümlerinden uzak durulması gereken mekan. adı çorbacı emmi olarak değişse yeri, çorbaları fena değil.

hem fiyat/performans olarak yürüme mesafesinde kendilerinden daha iyi en az 10 dürüm yenilebilecek mekan bulabilirsiniz, hem çalışanlarının ilgisizliğiyle boş yere sinirleriniz zıplamaz hem de hesapla birlikte gelen türlü çakallıklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

1 kuzu şiş dürümün 16tl olup, 1.5 dürüm kuzu şişin 30tl olduğu mekandır.
  • ağızda dürüm varken söylenince (bkz: dürümcen mi?) şeklinde bir soruya dönüşen mekanın adıdır.
hesabın var mı? giriş yap