1. başlıklar arası hızlı uçmaktan kaynaklanan bir durum.

  betaya geç düzelir...
 2. ani yukselme ya da alcalma nedeniyle olabilir.
  bir keresinde basinc nedir ne degildir bilmedigim zamanlar ucakta basima gelmisti. sanki kulagim delinecekti.
 3. kemalistler arkanızdan çok feci sövüyor demektir. özellikle gece olması da türkiye ile aradaki saat farkındandır.
 4. kan basıncının artmasıyla alakası olsa gerek (bkz: kalbin kulakta hissedilen inleme sesi). daha çok yatınca olması, yatınca yerçekimi etkisiyle kafaya daha fazla kan dolmasıyla açıklanabilir herhalde (burnun yatınca daha tıkalı, ayaklanınca daha açık olması gibi).

  edit: pulsatile tinnitus diye geçiyormuş ingilizce'de.
 5. gıyabında fazlaca küfür ediliyorsa olur.
 6. sol kulakta hissediliyorsa hakkında kötü konuşulduğuna işarettir; sağ kulakta hissediliyorsa sol kulağa da sıçrayacaktır; iki kulakta aynı anda hissediliyorsa tez zamanda küfür yeme arzusundan vazgeçilmelidir. zira zamanla başka organlarda da basınca sebep olabilir.
 7. beyin tümörü belirtisidir. uzman değilim fakat bunu yazıp gogılladığınızda büyük ihtimal sonu yine tümöre varacaktır. hastalık belirtisi gogıllayınca kaçınılmaz sonuç..
 8. yakınlarda bir yerlerde deprem olduğunun işaretidir, keza bende hep öyle oluyor. anlatması zor ama sanki bir kulaktan rüzgar gibi farklı basınçra birşey giriyor diğer taraftan çıkarken de kendine has bir uğultusu oluyor.
 9. yeni yaşamış ve doktora gitmiş biri olarak müjdeleyebilirim ki tansiyonunuzun yükseldiğinin belirtisidir, tuzu kesin, spor yapın.
 10. basınç farkıysa yutkununca geçer, olmadı büyüyünce geçer.

durup dururken kulakta basınç hissetmek hakkında bilgi verin