şükela:  tümü | bugün
  • vakti zamanında hıbır dergisinde yayınlanan bir köşe idi.

"hep bir yağmur olacak üzerinde ve hep nemli bir soğukluk olacak teninde.. hiçbir zaman güneş doğmayacak üstünde ve hissetmeyeceksin onun sıcaklığını... daha öncekiler gibi sende kaybolmuş bir ruh olarak geçeceksin ıslak ve nemli hayallerin arasından.. hiç kimse farkına varmayacak senin... bir hiç olarak geldin buraya ve öyle gideceksin"
  • "artık tek başımayım.
    benden sorumlu kimse yok etrafımda, bir köpeğim vardı, öldü.. bir şarkı söyledim sana, bitti.. ölümü yaşadık yarım dakika, ölmedik.. fotoğrafların indi duvardan... mektupların ise raflarda en ücralara yerleşti.. rüyalarımda belirsiz gölgeleri oynuyor hayalin.. 'belki' diye başlayan şiirler yazıyorum sana... kendimden sorumlu biri olmaya çalışıyorum.. çıkıp sokaklarda alıyorum son nefesimi... hep soğuk esiyor rüzgar.. ısınmak için aldığım alkol midemi bulandırıyor artık.. içtiğim sigaraların hesabı yok! bazen korkaklığım tutuyor... intihar ediyorum bazen... korkuyorum.. herşeyden.. dahası kendimden..."
  • (bkz: vaziyetler)
  • "bunca masum görünmene rağmen var içinde bir karanlık... sadece benim görebildiğim ve sadece benim kanmadığım... ayın karanlık yüzü gibi.. ama uzaktan bakıldığında çekici, gizemli ve masum...

ve eğer bulut yarılır, şimşekler çakarsa gözlerinde, bağırırsın ama kimse duymuyor gibi seni...

ve diğer çalgıcılar değişik ezgilerde çalmaya başlarlarsa

seni göreceğim ayın karanlık yüzünde..."
  • "orada kayıtsızca otururken merak ediyorum aklında ne var? benim düşündüklerim doğru mu? az da olsa bir yanılma payım var mı seninle ilgili?

niçin bu kadar kayıtsızsın? yüzüme bakmak çok mu zor senin için? yoksa korkuyor musun benden?

sana verebileceğim acılardan? hemde onca mutluluktan sonra? olabilir mi? minik bir acı veya dayanılması zor bir ızdırap...

bilmem ki yapabilir miyim? bunca sevginin ardından seni bu halde görmeyi gerçekten isteyebilir miyim?"
  • (bkz: evza/@ibisle)