şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bolu'da 10 kilo esrarla yakalanan 25 yaşındaki m.g isimli sanıktır.

  duruşmada kendini, "ben eroin değil esrar satıyorum. esrar o kadar kötü değildir. ben normalde çok sinirli bir insanım ama esrar içtiğimde kuzu gibi olurum. esrar insanı sakinleştirir" sözleriyle savunmuş.

  kaynak: https://www.birgun.net/…-hakimden-tepki-210914.html
 • yargı-tarikat ve tarikat-esrar ilişkilerinden yola çıkıp şansını denemiş sanıktır. aynı zamanda o.çocuğudur.
 • o zaman, çocuklar alkol ve sigara da kullanıyor diye satışı ve kullanımı tamamen yasaklanmalı.

  esrar ile normal sigara arasında akciğer sağlığı açısından bir fark yok, ikisi de ölümle sonuçlanabilecek hastalıklara neden olabiliyor.

  alkol karaciğer ve böbrek hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığa sebep olabiliyor.

  şeker, keza yine aynı şekilde, karaciğer başta olmak üzere bir çok hastalığa neden olabiliyor. ve çocuklar tamamen kontrolsüz bir şekilde kullanıyor. falan.

  yani esrar=uyuşturucu=eroin=kokain diye bir denklem olamaz. yarın bir gün sigara da eklenecektir bu denkleme. yani yasal olarak aynı kefeye konulabilir, doğaldır. ve hatta sigara daha çok zararlı olduğu ispatlanırsa sigarayla birlikte tamemen yasaklanabilir.

  fakat akıl ve mantık çerçevesinde esrar serbest olsa çocuklar içer demek, bugün için, 13 yaşında çocuklar tekelden rakı alıp 70'liğin gözüne vuruyorlar bu yüzden rakı yasaklansın demekle aynı.

  hele hele esrar serbest diyene çocuk katili demek tamamen şovinizm ile alakalı bir linç zihniyetidir.

  bu noktada mahkemede kendince kendini savunmaya çalışan işgüzar torbacı son çırpışını teknik olarak mantıklı bir çerçevede yapmış fakat hakimin kahve ağzıyla "bize de mi satacan la" tepkisiyle duvara çarpmıştır.
 • bilimsel olarak esrarın normal sigaradan kat be kat daha az zararlı olduğu, ve çeşitli yararları olduğu kanıtlanmıştır. isteyene kaynak iletilir.

  çocuğunun esrar içiyor olması da esrarın mevcudiyetinden değil, çocuğun algısal bozukluğu ya da senin anlatma özüründendir. bu yaklaşımla bence çocuklar için;

  1- eğitim sistemi baştan aşağıya değiştirilmeli
  2- annelik-babalık ehliyeti olmalı, alamayan çocuk büyütmemeli
  3- koladır, fast food tur, şekerdir tüm zararlı yiyecek ve içecekten uzak tutulmalıdır
  4- 18 yaşından küçüklere içki satışı yasağı kağıt üzerinde kalmamalıdır
  5- sigara konusuna değinmiyorum bile
  6- tv nin zararları
  vs vs vs

  esrar tüm bunlardan sonra gelir..

  not: bi 10-15 seneye zaten bu gerçek, saklanamayacak kadar büyük olacak.

  not 2; terranca amcayı araştırın biraz.
 • aklıma da vinci’s demons dizisinde içtiği afyonu “kafamı toplamama yardımcı oluyor, içmezsem çok fazla düşünüyorum.” diye savunan leonardo da vinci’yi getiren yürek yemiş abimiz. hayatını bilmiyoruz tabi de normal ve sağlıklı bir insanın o kadar sinirli olmaması gerekiyor. tedaviyi otlarda değil nöroloji ve psikiyatride aramalı.
 • aklı başında bir genç ve beyinsiz bir hakim içeren haberdir. bu beyinsiz hakimler tahtalıköyü boyladıkça ve bizim gibi aklı başında gençler hakim oldukça cenab-ı allah'ın bu yüce nimetinin faydaları daha açıkça bilinecek ve kullanılabilecektir. ben epilepsi hastasıyım ve bunun dermanı esrar. ben hastalığımı iyileştirmek istediğimde bu çağı yakalayamamış memlekette suçlu pozisyonuna düşüyorsam bu benim değil memleketin çağ dışı hukuk sisteminin bir sonucudur. merak etmeyin o dekriminalizasyon ve en azından o tıbbi kullanım yasallığı eninde sonunda buraya da gelecek.
 • “şikayetim var, cümle yasaktan
  dillerimi hakim bey, bağlasan durmaz
  gelsin candarma, polis karakoldan
  fikrim firarda, mahpusa sığmaz.”

  diyerek savunmasını bitirebilirmiş.
 • haklı olan kişidir.

  (bkz: medical marijuana)
 • 'savunmanın amacı sanığın fikirlerini açığa vurmaktan ziyade onu aklamak değildir.'

  (bkz: jacques vergès)