şükela:  tümü | bugün
 • bu sıfat tamlamasındaki sıfatın, bu ismin önüne geldiği durumlar yüzyıllar içerisinde o kadar nadirleşmiştir ki çoğu kimse bu tamlamaya karşılık gelen canlıyı doğada görse tanımlayamaz. zira aslen erkekliğin en övünülen özelliklerinden biri olan dürüstük pratikte kendini pek göstermemektedir.
  peki biz artık bu eşine benzerine rastlanması mümkün gibi görünmeyen erkek tipini diğerlerinden nasıl ayırt edeceğiz? dürüst numarası çeken o içten pazarlıklı, yılansı farelerle doğrucu davut'ları nasıl ayıracağız?
  çok kolay. bize göre dünyanın en basit sorusu neyse onu soracağız, sonra tek yapmamız gereken cevabı beklemek. karşımızdaki arkadaş bu kıytırık soru karşısında birden fazla cümle kurmaya çalışıyor, bir sürü laf kalabalığı yapıp aslında hiçbirşey söylemiyorsa, yalnızca ve yalnızca sarfettiği cümlelerin müziği, ahengi bizi etkiliyor ama içeriğini sorguladığımızda tek kelimelik bir cevaba kavuşamıyorsak, aradığımız dürüst erkek karşımızda değil demektir.
  dürüst erkeğimiz, biz sormadan düşünce ve hislerini anlatabilen, anlattığı dakikada anlaşılabilen, bizi sonrasında acaba aslında şunu mu demek istedi bunu mu diye düşündürmeyen, son noktayı koyabilen kişidir.
  peki ya dürüst olmayan erkek neyi hak eder? tabi ki dürüst davranılmamayı.
  dürüst erkeğimize ise sonuna kadar açılabilir, en şapşal duygularımızı bile itiraf edebiliriz. ister kızsın ister gülsün, o bunu hak eder.
  cheers sir diyor, hepsinin gözlerinden tek tek öpüyorum. nasıl olsa hepi topu bir avuç!
 • dürüst erkek yoktur; olsa olsa onun ispiyoncu erkek arkadaşları vardır.
 • halka açık internet gibidir. kota yoksa, vay haline! emerler..
 • (bkz: oksimoron)
 • çoğunlukla seviştikten sonra ''bak şimdi seviştik ama umutlanma, aramızda bir şey gelişecek sanma, anlık bir şeydi bu'' diyen erkektir. üzerine ''sana karşı dürüst olmak istiyorum'' diye bile ekleyebilir.