şükela:  tümü | bugün
 • dis hekimliginde uzmanlik sinavi
 • hollandacalasmis thus. ama cok daha gunluk bir kelimedir, 'yani' gibi birseydir yani.
 • ks. dis hekimliginde uzmanlik sinavi, ki şu anda böyle bir sınav yoktur. her sene "bu sene dus yapılamaya başlanacakmış" dedikodusu diş hekimliği öğrencilerinin kulağına salınır.
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • gelip gelmeyeceği bir türlü belli olmayan, dolayısıyla da ortalama yapmak için bir dersi bırakma riskini almanın anlamının kestirilememesine neden olan diş hekimliğinde uzmanlık sınavıdır. dersi bırakıp gelecek dönem veremezseniz bir dönemi başka dönemde verme riskiniz vardır. hatta o deönemde de veremezseniz direk bir dönem kaybetme riskiniz vardır.
 • (bkz: düş)
  (bkz: duş)
 • ben henüz 1. sınıftayken gelecek diyorlardı, aradan 5 sene geçti, sen gelmez oldun deyu deyu uğruna türküler yaktım, adaklar adadımdı. derken o da ne! gözümden süzülen bir damla yaş ile facebook'tan gelen şu muştulu mesajı paylaşmak isterim sizlerle a dostlar. sonunda adalet yerini bulacak galiba. yani inşallah:

  "6-7 mayıs 2009'da gerçekleştirilen tıpta uzmanlık kurulu toplantısında, oylamaya katılan kurul üyelerinin oy çokluğuyla diş hekimliğinin 6 ana dalında uzmanlık kabul edildiği belirtildi. bu karara göre dus resmileşmiş oldu. bu kararın adil olduğunu düşünmekte ve sevinçle karşılamaktayız. ancak tdb ve ado web sayfasında ve basında karara karşı olduklarını belirtti ve gerekirse yasal yollara başvurulacağını (ado) bildirdi. hepimizin bildiği gibi dişhekimliğinde uzmanlık; yıllardır süregelen, çözülemeyen ve dişhekimliği mesleğinin gelişimini ve seviye kazanmasını engelleyen, ayrıca dişhekimlerin statü ve özlükhaklarının belirlenmesine de engel olan bir konu oldu. tdb ve ado'nun olumsuz tavrına karşı, kararın olumlu sonuçlanmasında çok büyük emek ve etkileri olan sağlık bakanlığınca belirlenmiş tıpta uzmanlık kurulu üyelerine teşekkür mailleri göndermemiz gerekmektedir. ek'te teşekkür metni ve gönderilmesi gereken kişilerin listesi var. bu e-maili gerekli kişilere gönderdikten sonra tanıdığınız tüm dişhekimi arkadaşlara ve diş hekimliği öğrencilerine iletirseniz çok memnun olacağız.

  sayın tıpta uzmanlık kurulu üyeleri,
  uzmanlık öğrencilerinin diş hekimliği fakültelerine eşit şartlarla girebilmelerine olanak veren dus’nı kabul ederek, üniversitelerin standarda ulaşamamış lokalize doktora veya uzmanlık sınavı yerine merkezi sınavla daha yüksek standartta ve daha nitelikli eğitimlere kavuşmasına katkıda bulunduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  mustesar@saglik.gov.tr
  safa.kapicioglu@gmail.com
  drcakir@yahoo.com,
  hhasanoglu@hotmail.com,
  hakanomu@yahoo.com,
  fovali@yahoo.com,
  sunal@hacettepe.edu.tr
  agvural@gata.edu.tr
  bzulfikar@istanbul.edu.tr,
  uuzmanlik@yahoo.com"
 • sanırım artık geldi. geldi ama çok dertli geldi. türk dişhekimleri birliği sitelerinde hukuki mücadeleye başlayacaklarını açıklamış. her çıkan yasada olduğu gibi bu yasada da uzmanına danışmadan mesleğin ne olup ne olmadığına bakmadan çıkarmışlar. tdb uzmanlık için 2 anadal isterken bakanlık 6 anadalda karar kılmış. diş hekimliğini de tıp bilimi ile aynı düşünmüşler, e tabiki kim hangi tedaviyi yapacak kim yapamayacak hiç biri belli değil. tek iyi tarafı okullardaki hanedanlıkların yıkılacak olması.

  ilgili karar;

  http://rega.basbakanlik.gov.tr/…9/07/20090718-5.htm
 • iki kazı güdemeyecek insanların öğretim üyesi olmasına engel teşkil edeceği umulan sınavdır. 10lion sinistererin değinmiş olduğu hanedanlıkmevzuu ise taa içerlerde bir yerin cız etmesini sağlamıştır bencağızın bünyesinde. hayırlı olsun ne diyelim.
 • bir türlü gelemeyip .mına koduğumun fırsatçılarının ortalıkta cirit atmasına yol açan sınavdır. yokluğuyla; kimilerinin üds barajını falan aşmadan şimdiden bir takım cemaatlerin sayesinde yerlerini hazırlamasına yol açan sınavdır. yokluğuyla; ülkedeki adaletsizliğin, herşeyin torpille döndüğünün en güzel ispatlarından biri olan sınavdır. yokluğuyla; sen sınavdır, üds'dir, ales'tir kıçını yırtarken orda birilerinin senin hakkını tanıdıklarına yedirmesine yol açan sınavdır.

  (bkz: fuck the system)