şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün ösym e-sınav merkezinde gerçekleşen sınavdır. güvenlik sağlanmadığı için bir çok aday çıkışta arabalarının soyulduğu gerçeğiyle karşılaşmıştır.
 • sonuçları yerine iptal edilen soruları, cevabı değiştirilen soruları açıklanan sınav. bir çok soru için de mahkeme sonucu beklenecekmiş.

  bir sınav 2 senedir nasıl bu kadar tartışmalı duruma düşer. bu kadar insanın emeği nasıl böyle hiçe sayılır anlamak mümkün değil. soru hazırlayacak kalitede, kapasitede insan mı kalmadı. ösym sınav ücretlerini arttırma konusunu düşündüğü kadar soru hazırlayan kişilerin kalitesini düşünse keşke.
 • ne istedin vermedim
  aylar oldu gelmedin bana geri
  takvimde yaprak bitti
  yeni aylar ekledim deli gibi senin için için için

  edit: öyle sınava böyle entry...
  ayrıca;
  tanım: 10 eylül 2017 tarihinde yapılan ve hala açıklanmayan sınav.
 • 4 (evet dört) aydir aciklanamayan sinav. 10 (evet on) civari sorunun hatali oldugu soyleniyor. hadi hatali soruyu anlarim da (artik nasil normallestirildiyse) cevabin degismesi nasil bir rezilliktir bir sey diyemedim...

  kisacasi sizin yapacaginiz ise zokum... tam bir basarisizlik oykusu... yapiminda emegi gecen herkesi sevgi dolusu kucakliyorum diyecegim ama emekten uzak daha boktan bir sinav yapilabilecegini sanmiyorum...
 • 10 eylül tarihinde gerçekleşmiş ve hala açıklanmamış sınavdır.

  bir işe girip çalışsan, yarın öbür gün gidebilirsin.
  evde otursan 4.ayında ve hala açıklanmadı.
  çalışırken girdin sınava; patrondan ne zaman açıklanacak, yerine birini bulayım mı soruları.(bu yüzden istifa ettim)
  kredi çekip muayenehane açsan zaten bir - iki yıla illa gideceksin.
  yapmayayım uzmanlık desen, 3-5 yıla nasıl bir yetki kısıtlaması gelecek belli değil.
  kamuoyu dikkatini çekmez çünkü "dişçiler zaten çok kazanıyor yeaaa" diye düşünürler.
  meslek örgütün vardır, oranın buranın tabelasıyla uğraşır ama sınavın açıklanmadığını 3.ayında farkeder, tatlış bir bildiri yazıp köşesine çekilir.
  bu derdi ikinci kez çeken biri olarak, ösymnin önünde kendimi yakmam an meselesi. insanların bunca zaman belirsizlik içerisinde kalmasında emeği geçen herkesin abv.
 • 2017 dus sinavinavinin uzerinden yaklasik 5 ay geçti. bu surecte okuyup dis hekimi oldugumuzda calismalarimizin hakkini alabilcegimizi sanan bizlere cok guzel bir ders verilmis olup aylarca psikolojimizi bozan bir doneme sokulmus olduk. kaliteli bir sinav yapilmadigi için onlarca soru hatali çıktı. bu sinav icin nasil emek verdigimiz hakkinda en ufak bir fikir sahibi olunmadigi icin belki de haksızlığın ne büyük bir boyutta oldugunu da anlamanizi beklemiyorum. hayatimizdan neleri feda ettigimizi nasil bir hayat yasamak zorunda olduğumuzu bilmediginiz icin belki de sureci hizlandirmak veya daha kaliteli bir sinav yapmak icin bir çabanız olmadi. ama artik sabrimizin bir damla bile kalmadigi bu donemde belki de goreviniz olan sonuclari aciklama konusunda biraz hiz kazanirsiniz.
  (bkz: yazık)