şükela:  tümü | bugün
  • 16 eylul 2018 tarihinde yapılacak, 40 temel bilimler 80 klinik bilimler olmak üzere toplamda 120 sorunun olduğu diş hekimliğinde uzmanlık sınavıdır. son 2 sınavdaki gibi hatalı soruların olmadığı, dolayısıyla açıklanmasının 5 ay sürmediği bir sınav diliyorum.
  • (bkz: reserved)
  • onuncu dus sınavı olmuştur. bundan önceki 9 sınavdan net farklıydı. alışkın olmadığımız zor sorular, resimler, vakalar kısacası anamız ağladı.
  • çıkışta arkadaşımın annesinin “nasıldı” sorusuna “kol” işareti yapmış bulunduğum sınav. çok özür dilerim hülya teyze ama başka açıklaması yoktu bu sınavın.
  • ‘en doğru olabilir’li soru formatınıza sokayım sizin. soruları soran hocalarımızın ve ösym’mizin 3500 kişi olarak kulaklarını çınlattık, allah razı olsun sizden.
  • nisana kadar çalışıp sonra çalışmayı bıraktığım için tecrübe ve soruları görme amaçlı girdiğim sınav.
    ben vaka sorularını gayet tutarlı buldum yani ipuçları yerleştirmişler sonuçta çalışan arkadaşların demesine çeldirici şeylerde vardı o paragraflarda ama benim yaptığım bir kaç soru bana güzel gelmişti. soruların bu gidişatı benim hoşuma gitti ama hangisi en doğrusu olabilir tarzında bir soru hiç hoş değildi yani. önünüzdeki dus işin çıkardığım sonuç temel bilimlerin de artık rekabet arttığı ve herkes çalıştığı için üzerinde durulması gereken önem oldu yani.