şükela:  tümü | bugün
 • sezen aksu'nun, onno tunc'un vefatindan sonra yaptigi ilk albumdur. iki yeni sarki (seni yerler ve dus bahceleri), bir remix(rakkas) ve daha once baskalarinin seslendirdigi sarkilarindan olusur. yapim asamasinda album ismi olarak sertab erener tarafindan "sahibinin sesi" onerilmisse de, sezen "bunlarin sahibi artik ben degilim" diyerek bu oneriyi kabul etmemistir.

  album kartoneti acilip, diklemesine tutuldugunda, her sayfanin sag ust kosesinde bir harf gorulur. bu harfleri yanyana koydugunuz zaman su cumleyi gorursunuz:

  onno'ya...
 • bile bile, düş bahçeleri, iki gözüm, kaçın kurası, onursuz olmasın aşk, rakkas (iki ayrı remix ile), seni yerler, yalnızlık senfonisi, yarası saklım, zalim gibi şarkıların sahibi tarafından seslendirildiği 1996 senesinde çıkmış albümün ismi. aynı adlı şarkının sözleri sezen aksu hanımefendiye, müziği onno tunç beyefendiye aittir. e sözleri de yazalım tam olsun.

  yürüyorum düş bahçelerinde
  gördüm düşümden büyük bahçe yok
  yüreğimin kuşları konmuş telgrafın tellerine
  neşesi gurbet selamlarından çok
  neşesi gurbet selamlarından çok

  a benim dilsiz dillerim a benim sessiz ellerim
  yakala saçından tut hayatı çevir yüzüne öp öp

  duruyorum vaktin seherinde
  değiştirdim takvimleri gece yok
  yüreğimin kuşları konmuş telgrafın tellerine
  neşesi gurbet selamlarından çok
  neşesi gurbet selamlarından çok

  a benim dilsiz dillerim a benim sessiz ellerim
  yakala saçından tut hayatı çevir yüzüne öp öp

  bu -herhangi bir şeyi- saçından yakalayıp, çevirip yüzüne öpmek hadisesi, çok kişiye esin kaynağı olabilecek bir hayal gücü fırlamasıdır. netekim ben çok yerde saçından tutup dövmek değil, öpmek kavramını kullanmışımdır.
 • albume ismini veren sarki aslen mujdat gezen'in cevirdigi azmi adli dizi icin bestelenmis, hatta rumelihisari konserlerinde de mujdat gezen'in kizi tarafindan, isaret dili esliginde seslendirilmistir. gitar onno tunc, keman atilla ozdemiroglu tarafindan calinmis, duzenleme ise yine onno tunc tarafindan yapilmistir.
 • (bkz: minik serçe).
 • turk pop muzigi tarihinde sayili bu kadar guzel soze sahip sarki vardir. nesei gurbet selamlarindan cok. niceligi anlatmak icin gurbet selaminin secilmesi insani dagitabilir, ickiye sevk edebilir. gurbet selamindan daha fazla bir sey var midir dunyada? vaktin seheri eminim cok gzel bir yerdir. gecesiz takvimler, hayati opebilmek... dilsiz diller, sessiz eller... tanri kraliceyi korusun demisti tarkan sezen aksu icin. ne kadar da hakli
 • bir "kendine" şarkı.. alıp, duvara asan.. tutup "kendini" uzaktan seyrettiren.. anlatan..
 • denge ile ruh kardeşi şarkı..
 • düşlerine kendi kadar değer verenlere sezen aksu ve onno tunç'un şahane bir armağanı..
 • boğulurken tutunulan şarkı,arkadan iteleyen,her dinleyişte tüylerimi diken diken eden,tükenme noktasındayken imdada koşan kendine yakarış!
hesabın var mı? giriş yap