şükela:  tümü | bugün
  • tam yere düşerken zıplamak bir şehir efsanesi olmakla beraber farklı versiyonları da vardır.
    (bkz: düşen uçakta zıplarsanız bir şey olmaz diyen adam)

asansör yere çakıldıktan sonra tavana çarpacağımız kesin olduğu için tavanla aramızdaki mesafeyi mümkün olduğu kadar açmak gerekir.
    bu da çömelmekten geçer.
    çömeldikten sonra da ellerimizi birbirine kenetleyip başımızın üzerinde birleştirmek bir diğer tedbirdir.
    bu da yine tavana çarpacağımız kesin olduğu için zararı başımızın değil de ellerimizin görmesi içindir.

asansör düşerkenki telaşta bunların ne kadarı yapılabilinir bu da ayrı bir tartışma konusudur.
  • yapılması gereken her şey troll fiziğidir.
  • direnmektir. nitekim sonunda efsane olunabilir.
  • asansörün düştüğü kata göre değişebilecek hareketlerdir. çok yukarılardan düşüyorsa eğer değil dizleri 45 derece kırmak 10 tane yaylı yatak koysan kurtulamazsın. bence en güzeli şehadet getirmektir.

(bkz: kelime'i şehadet getirmek)
  • yere uzanmaktır. teorimi ispatlayacak yeterli deneme yapamadım * ama eminim sonuçtan. evet mühendisim.
  • ben de düşüne düşüne yere sırt üstü yatmayı buldum. mühendis değilim evet. 45 derecelik açı da aklıma yattı. amortisör gibi. haaa biyerlerin kırılır elbet. ölür müsün? diğerlerine göre daha az ihtimal diyeyim.
  • sırt üstü yatmanın yararı, vücudun yüzeyle temas alanı artınca çarpma kuvveti yayılı yük olarak dağılır. hem de tavana uzaklık artar diyedir herhalde diye düşünüyorum.
  • doggy style yapıp kollar ve bacaklarla suspansiyon görevine sokup başın yere çarpmasını engellemek ve iç organların çarpma esnasında hareketini minimuma indirmeye çalışmak. bu yöntem henüz onaylanmamış olup düşen bir asansörün içindeki bireylerin bu yöntemi kullandığı taktirde herhangi bir hasar görmeleri kendi sorumlukları altındadır.
  • ziplamak care degil ziplamayin suserler. yapilmasi gereken en matikli sey el ve ayaklarinizi acip asansor kenarlarina kendinizi sabitlemenizdir. bear grylls'in acil durum senaryolari programi'nin yalancisiyim.
    | o |
    |--|--|
    | / \ |

seklen de bu kadar anlatabildim yaziyi anlamayabilitesi olabilecek suserlere.
    notto: gotunuz aynaya baksin.