şükela:  tümü | bugün
88 entry daha
  • yunanlıların bir futbol maçında "kemal was gay" pankartı açmasından mütevellit olmayan durum.

edit: bazı sığırlar hakaret ettim gibi davranmış. mına koduğumun ayıları ya. lan yunanlılar nefret ediyor, onu diyoruz. sik kafalılar ya.
  • ona sevgi değil, saygı denir. atatürk gerçek bir kahramandır. gelmiş geçmiş en büyük kahramana düşman bile saygı duyar. (çomarlar hariç. onlar gelişmemiş organizmalar.)

baktılar ki karşılarında güçlü, ciddi bir adam var ve hepsini def etti ülkemizden. ne yapacaklar? bükemediğin eli öpeceksin mantığıyla dize geldiler.

bir de tabii atatürk bilimsel, pozitif düşünceli, batılı kafalı, saygın bir adam. kendilerinden sığınma isteyen sümsük, asalak hanedan artıklarından değil. takunyalı, şark kurnazı araplardan değil. zeki, kültürlü, mert, kararlı idealist, sözünün eri bir askeri deha ve hızlı, gözü kara bir reformist. gelmiş geçmiş en büyük devrimci.

nasıl dünyanın dört bir yanından insanlar hala bile che hayranı olabiliyorsa, atatürk'ün de bütün dünyadan hayranları olması bu sebepledir. hem idealist hem devrimci çünkü. böyle insanlar ezilmiş halklara, bireylere, silkinip ayağa kalkmaları için hep umut ve ilham verir.

ve devrimciler asla ölmez.
  • ben ortadoğu'ya bakınca atatürksever düşman göremiyorum ya sen?
  • facebook çöplüğünün gereksiz, saçma, sahte bilgiler bölümünden fırlayıp ''pes'in adam yap bölümünde'' yapılmışların çok sevdiği en boktan boş içerikli başlık.

boronco donyo sovoşondo koybottoğomoz copholoron komotonono hede hödö. gerçekten bu üslubun dışına çıkmadan bizzat böyle yazılmış. gündem olmak istiyorsan oluyorsun tebrik de ederim.

birçok örnek verilmiş bu konu hakkında. nice savaşa girip çıkmış padişahlar, paşalar, komutanlar, peygamberler hakkında düşman hep övgüler dizmiş. kut'ül amare savaşının komutanına ''gavurlar'' ne demiş bir bak. plevne'de osman paşa için dizilen methiyelerde sıkıntı yok herhalde?

muhteşem süleyman deyince popo tavan değil miydi senin? abdülhamid için vatan toprağını satmadı diyen yahudiyi baştacı yapıyordunuz sanki? fatih sultan mehmed için çağ değiştiren adam diyen ''gavur'' tarih kitapları başucu değil miydi?

vazgeçin bu atatürk'ü karaladığınızı sanma sevdanızdan. beğenmeyin lan sevmeyin de ama bu adam komutan kere komutan, paşa kere paşa. en az yukarıda yazdığım büyük dava adamları kadar büyük, heybetli, zeki, dahi. benim mahallemden senin mahallenden ayrımı sizi çukurunuza gömecektir umarım.

dört tane kitabı arka arkaya bitirememişler atatürk'e laf atar.
  • çok yerinde bir tespit.

biri de çıkmış süleyman’a muhteşem diyorlar demiş ben hiç görmedim kanuni’nin googla’da anıldığını! hani hayranlar ya böyle yapmaları gerekmez mi?
  • atatürk, harp bittikten sonra ülkeyi işgal eden, binlerce kişiyi öldüren ve o dönemde düşman olduğumuz anzak askerlerinin annelerine özel bir mektup göndermiş ve şöyle demiştir...

“bu memleketin topraklarında kanlarını döken kahramanlar!
    burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız. uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! gözyaşlarınızı dindiriniz. evlatlarınız bizim bağrımızdadır. huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

işte... o zaman ki düşmanımız bu yüzden onu bu kadar çok seviyor...
  • fatih sultan mehmet ölünce avrupa'da şenlikler düzenleniyor, top atışları falan yapılıyor ama atatürk ölünce bütün avrupa ağlıyor. neden acaba bir düşün chpli bir düşün!

kesinlikle doğru bir tespittir.
12 entry daha