şükela:  tümü | bugün
 • er kişinin dişi olana bakışının dişi olanlarca hiç anlaşılamayan sırrı bu.
  onları ben tanıştırmıştım.
  isimlerini birbirlerine söyledim. merhaba dediler mahçup mahçup. kız güzel, çok güzel zamanın ve coğrafyanın her yerinde. oğlan (periler söz konusuysa bir masaldayız demektir ve masallarda kızlar ve oğlanlar olur; kadınlar ve erkekler değil) benim tarafım, ben de oğlan tarafıyım ve güzel mi çirkin mi, iyi mi kötü mü, doğru mu yanlış mı demeden sevdiğim, aynı kaptan yemek yediğim.
  tanıştılar ve oğlan sustu. o gün boyu hiç konuşmadı.
  tanıştılar ve kız gün boyunca başkalarıyla da tanıştı.
  oğlan aşık oldu. onu görebilmek için yollara düştü. tesadüf dilendi kaderden. tesadüf onu buldu. kız karşısında bir başkasına dokundu. tesadüf ya, ertesi gün gözlerinin önünde bir başkasına daha dokundu. kız çok güzeldi. oğlan onu izledi. at sineği gibi etrafında dolaşanları da izlemek zorunda kaldı. hastalandı.
  kızı tanıyanlar onun fahişe olduğunu söyledi. ama ilk gün hiç öyle değildi, ne güzel şarkılar biliyordu o kız. fahişe? oğlan inandı. ve kendine kapanıp onun resmini yaptı. düşmüş bir periydi resimdeki. kanatları ezilmiş, güzel yüzü kirlenmiş.
  dayanamadı, o da dokunmalıydı bu düşmüş periye, onun dokunuşunun kızın kanatlarını onaracağına inanıyordu.
  at sineği kostümünü giydi ve yaklaştı. kız beğendi kostümü, zararsız bir sinek yine diye düşündü. ve oğlan dokundu. ve kız gözlerini açtı, peri gözlerini koskocaman açıp oğlana baktı. seviştiler o gece. seviştiler ertesi gece. seviştiler bir ömür yada bir an gibi gelen ay boyu.
  kanatlarını tamir edemedi oğlanın anlattığı öyküler. düşmüş peri artık düşmüş değildi ve artık peri de değildi. kanatlarını çıkardı ve normal bir kız oldu.
  aşk biterken geriye sadece bir resim kaldı. düşmüş periye dokunmanın doyulmaz güzelliğinin rengi.
 • geçen carnivalle'da edilen bir kelam bunu hatırlattı bana: "şeytan da düşmüş bir melek değil midir?"
  kızlar öküz, erkekler şeytan sever. kızlar melül koyunlarla, erkekler meleklerle olur en nihayetinde hep. ne olurlarsa artık...
 • tinkerbell ve peter pan 'in mucizevi teması.
 • bu arzu, bazen kör eder. düşmüşü peri sanırız. evet biz, kadınlar da erkekler de bu yanılgıya düşeriz. oysa her düşmüş olan peri değildir.
  bilmiyorum ki, mutsuz bir imaj çizmek için kaküllerini önüne düşüren gençler, hani emolar falan, bilirler mi perileri ve düşmeyi.. bilmesinler de, düşmesinler de.
 • düşmüş periye vurmaktan iyidir.