şükela:  tümü | bugün
  • 30’unu geçtim hala şu sıcak soğuk su ayarını yapamıyorum.
    1.5 saat o sürede hamama gidip keselenip yıkanırdım ben, şu soğuk musluk sıcak musluk ayarı kadar uyuz eden bir şey yok beni.
  • ben bu ayarı annemlerde yapana kadar bir ton su harcıyorum , harcadığım gibi üşüyorum . “hay tüküreyim” demeye başlıyorum .

arkadaş hamam mı işletiyorsunuz bu kaynar su nerden geliyor, soğumasın diye az soğuk akıttıkça elimi yakıyorum sinirlenip birden soğuğa geçiriyorum kazara ayağıma bacağıma değse buz gibi sudan sıçrıyorum .

giyinmesi ile beraber 10 dk süren temizlik işkenceye dönüşüyor.
  • ayarı musluktan yapanaların harcadığı süredir.
    kombiden ayar yaparsanız soğuk suyu hiç kullanmadan duş alabilirsiniz.
  • termostatik armatür ile geçebilirsiniz bu süreyi. üstelik kombiyi oynamanıza da gerek kalmaz.
  • isveçte 3 saniye. medeniyet.
    radyatör olarak da sectional değil panel radyatör kullanıldığından dolayı 20 m2 oda da 5 dakika gibi bir sürede ısınıyor.
  • ilkinde 11 dakika, sonrakilerde 0 dk.
    geçen sene bu zamanlar ayarladım su ayarını, o gün bu gündür kapatmıyorum suyu. hep akıyor. duş mu alıcam, hemen kıyafetlerimi çıkarıp dalıyorum banyoya su zaten açık. ee yazın napıyon peki dersen evde iki banyo var.

bu da bağlantılı bir diğer başlık:
    (bkz: yaran başlıklar)
    (bkz: duşta ılık suyu ararken baraj kurutmak)
  • hele birde bunun dus alirken suyun aniden azalip sicaga gecme durumu vardir ki dillere destan.
  • şu su ayarlama işini dereceyle yapamazlar mı çok merak ediyorum. duşta istediğin dereceyi gireceksin su o sıcaklıkta akacak. bilim adamları bi el atın şu konuya.
  • hele ki ayar yaparken bi yerine su sıçradıysa titreyerek geçen süredir.
  • 0 dır. (bkz: termostatik armatür)