şükela:  tümü | bugün
 • hamileyken antibiyotik kullanmanın sonucu
 • bazilarinin kader diye elleri kolları bağlı oturduklari, hayatı daha mutlu ve salakça kabul etme sanatı. bazi toplumlarda di$lanma sebebi olarak da kar$imiza cikar. dusuk iqya sahip zatlarla ileti$im kurmak oldukca zordur, onlar sadece kendi cinsleriyle iletisim kurma luksune sahiptirler.
 • (bkz: forrest gump)
 • referans noktasının altında kalan iq seviyeleri için kullanılabilecek bildirim. referans nokrtası olarak einstein'ın alındığını varsayarsak hemen hemen tüm insanlığı bu şekilde sınıflandırabiliriz.... önemli olan referans noktasını doğru belirlemektir ki bu göreli hemen herşeyde olduğu gibi aritmetik ortalama üzerinden bir hesapla belirlenmektedir. primat dönmelerinin kendi aralarında sınıflandırılmaları açısından oldukça yetersizdir.... newton'a sorarsanız herkesin düşük iqlu olduğunu iddia etmesi olasıdır...
 • sıcaklık gibi uzunluk gibi katî (absolute) ölçülen bir şey degil, relatif bir şeydir.

  bireyin kendi akranlarına kıyasla zeka becerilerine puan verme yöntemidir.
  okul çocukları için icat edilmiş sonra yetişkin testleri geliştirilmistir.

  100 iq 100 cm ya da 100 gram gibi değildir yani. 40 sene öncenin 100 iq'su atıyorum bugünün 85ine denk geliyor gibi bir durum var.
 • yarak kürek bir takım tiplerin son günlerde sözlükte ağızlarına sakız ettiği güya hakaret etme biçimi.

  bu amına koduğumun çocuklarına sorsan kendileri dışında herkes düşük iq'lu. bir de kendilerini adam zannetmiyor mu amına kodumun merdiveni 40'a dayamış ezik andropozları ayar oluyorum ayar. çıkar zorla adama küfür ettirirler.
  iki tane sikik anglo-sakson öğretisi okudular diye "oldum" zannediyorlar kendilerini. siz ayakkabımın altına yapışan pislik bile olamazsınız lan. low-iq da sizsiniz bahsettiğiniz tüm diğer şeyler de ananınızın örekesine kadar yolunuz var canınız cehenneme orrr...... çocukları

  kendisini high-iq görüp geri kalan herkesi low-iq diye aşağılayan; nasa'da roket fırlatmaya veya cern'de atom parçalamaya götü yemeyip sözlükte adamlık, erkeklik, zekilik, üstünlük, geniuslık taslayan tiplerin tamamı üstüne alınabilir sorun yok. çünkü hepsini hak ediyorlar (hatta daha beterini de hak ediyorlar) üstlerine aynı marka bir kıyafet gibi çok yakışıyor ve cuk oturuyor.

  ha bunları bu başlık yada başka bir başlık altındaki kimseye söylemiyorum. çünkü bu davranışı yapan tek bir kişi değil alayı yapıyor bunu sürüsüne bereket hangisine söveceksin o nedenle birilerinin götü kalkmasın "oovvv bönö göndörmö yöpöyör.", "bönö sövöyör" diye... sen kim köpeksin sana gönderme yapacağım lan ? fasülye gibi nimetten mi sayıyon kendini ?