şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlükte şu başlıkta incelenmiş (bkz: low carb)

  ayrıca (bkz: ketojenik diyet) (bkz: ketosis) (bkz: atkins diyeti) (bkz: glisemik indeks diyeti)

  http://www.bodyrecomposition.com/ (lyle mcdonald’ın blogu)

  http://lowcarbdiets.about.com/…a/gettingstarted.htm (düşük karbonhidratlı diyetlerle ilgili derli toplu bilgi)

  http://www.marksdailyapple.com/ (taş devri diyeti – paleo diet, bir başka düşük karbonhidrat diyetiyle ilgili blog)

  http://thepaleodiet.com/ (paleo – taş devri diyetiyle ilgili bir başka blog)
 • öncelikle kilolar ve şişmanlığın neden olduğunu biraz daha anlamak için makul bir tez okuyalım

  sonra düşük karbonhidrat diyetinin nasıl ve ne şekilde olması gerektiği yönünde aynı tez doğrultusunda devamına bakalım.

  hala tatmin olmadıysak bilenin bildiği şüpheci melek de konuyla ilgili araştırmış uygulamış başarılı olmuş

  kilo vermek ve diyet arasındaki bağlantı için bir şüpheci melek yazısı okuyalım.

  yine kilo ve karbonhidratlar arasındaki ilişki için ikinci bir şüpheci melek yazısı daha okuyalım.

  kutsal bilgi kaynağından gelecek anti-tezleri beyhude beklemeyelim.
 • zordur biraz. fakat bununla ters orantılı olarak sonuçlar çok daha hızlıdır. şimdi şöyle bir yanlış anlaşılma olmasın, kaliteli karbonhidrat ve kalitesiz karbonhidratlar vardır. bu diyette kaliteli karbonhidrat ile beslenilir ve tabi ki protein. pirinç pilavı ile yapanlar da var ama ben pek önermiyorum. mantıklı da bulmuyorum. örneğin, bulgur pilavı, yeşil mercimek pilavı,ıspanak,nohut,mantar vs besin değer yüksek sebzeler meyveler bunlar kaliteli karbonhidratlardır.makarna, pirinç pilavı,beyaz ekmek vs ise kalitesizler grubuna girer. bu kaliteli karbonhidratlar kalitesizlere göre vücutta açlık hissi yaratmaz,kilo, aldırır ama yağ olarak değil.sağlıklı bir şekilde alırsınız yani.enerjinizi spor yapacağınız zaman açığa çıkarır. mesela (bkz: clean bulk) diye bir şey vardır vücut geliştirmede. temiz bir şekilde hacim almadır. yani kaliteli karbonhidratlardan alır sporcu besinini. ve sağlıklı bir şekilde kilo alır. yağlanma en aza düşer. gibi gibi. ya kısacası, bu diyeti kendi başınıza uygulamayın. profesyonel bir antrenör ile danışıp ondan yardım alarak yapılması lazım. öbür türlü, bu işleri pek bilmiyorsanız, kilo vereceğim diye kastan da verebilirsiniz, yeterince proteinle beslenmezseniz. kendinizi sürekli halsiz hissedersiniz.
 • mantıklı olabilecek bir diyet.
  ancak karbonhidratı fasulye, yulaf gibi sağlıklı gıdalardan sağlıyorsanız karbonhidratı biraz daha yükseltebilirsiniz.
 • yağ yemeyen ölür, protein yemeyen ölür, karbonhidrat yemeyen ölmez. vücut kendi ihtiyacı olan karbonhidratı glukogenesis ile kendi üretir. vücudun dışarıdan karbonhidrata ihtiyacı yoktur. gerekli mikrobesinleri alacak kadar sebze vs yenmesi yeterlidir.

  not:yatırım tavsiyesi değildir.
 • nur topu gibi bir "low carb flu"ya sahip olmakla sonuçlanıyor bazen. kalıcı mı? tabii ki hayır. daha flexible insanlarda olmuyor da zaten. ama "alla alla, hasta değilim ama niye hasta gibiyim ki?" diyorsanız sebebi low carb diyeti olabilir.
 • genel olarak basit karbonhidratları hayatımızdan kısa süreli değil, tamamen çıkarılmasıyla anlam bulacak ve sürdürülecek diyet...
 • kompleks karbonhidrat tüketimi olursa daha anlamlı olacak diyet.
 • yeşillik (marul, roka, salatalık) + domates + sevdiğiniz sebzelerle destekleyerek ne kabız olursunuz, ne mineral eksikliği çekersiniz. etkili diyettir.
 • dört ayda 20 kilo verebildiğim diyet. ameliyattan sonra doktor tavsiye etmişti. bol sebze, köfte, tavuk, et, yumurta, balık ve tereyağı ya da zeytin yağı ile yapılıyor. gayet doyurucu ve çatır çatır kilo verdiriyor.