• bildiğim kadarıyla bu tarz bir durumda öğrencinin kağıdı bilirkişi olarak aynı alanda çalışan başka hocalara okutulur. farklı iki ya da üç hocanın benzer bir aralıkta puan alınması gerektiğine hükmetmesi demek, davalı hocanın kasten düşük not verdiğine ve kağıdı objektif şekilde değerlendirmediğine delalettir. haliyle hocanın ceza alması çok doğru görünüyor burada, zira bu yaptığı görevi kötüye kullanmak ve fiili olarak da aslında mobbing oluyor. hiç tatava yapmayın.

edit: dalalet -> delalet
  • üniversite okuyanlar bilir buna maruz kalmanın ne demek olduğunu, az sövmedik aynı cevapları verdiğimiz halde sınıfın yalakasının 90 alırken bizim 50 almamıza. beter olsun bu zihniyet.
  • olm sizin gibi öğrenci evinde tavuk burgerle beslenen, beklediği notu alamamış kağıdına itiraz eden düz tüysüz öğrencinin profesöre karşı zaferi falan değil bu. gaza gelmeyin hemen.

davacı herif savash porgham adlı bir adam.

hakkında şöyle haberler var:

https://odatv.com/…itesinin-rezasi--0902151200.html
  • nurdoğan hoca son derece kaliteli bir akademisyendir ve iyi bir insandır. dersine girmekten büyük zevk almıştım. söz konusu öğrenci bu haberde bahse geçen kişidir. bilip bilmeden yorum yapmamak gerek.

• hem hocanin basligi altina yazilanlara hem de odatv linkine bakinca cikardigim sonuc hem akademisyen hem de sikayet eden ogrenci evlat olsa sevilmeyecek tipler. ikisinden de her turlu hinlik beklenebilir.
  • gençler haberi okuduğunuz anda anlamanız gerekir bu öğrenci kılıklı eşkıyanın karanlık bağlarını kullanarak böyle bir olaya imza attığını. başlığa üşüşmüş hemen 90'lık kağıdına 30 alan serseri dahiler. hak yiyen hocalar elbette vardır, ama sözlüğe bakınca bütün akademinin işi gücü yokmuş gibi pırıl pırıl kağıtları satırla okuduğu izlenimi çıkıyor.(bkz: dunning-kruger etkisi).
  • zamanında benzer bir muamele yüzünden dekanlığa şikayet dilekçesi yazdığımda "hocanın hoca arkadaşı var senin var mı?" şeklinde bir cümleye maruz kalmış dilekçem işleme gerek görülmemişti. bazı okullarda adalet olması güzel
  • öğrenci pislikmiş de kirli ilişkileri varmış da bilmem neymiş de ki o yazılan suçlamalardan da beraat etmiş, hadi diyelim mahkemeyi de ayarlayacak kadar derin birisi, gerçekten adam tam bir pislik, ee bu durum hocaya öğrenciyi cezalandırabilme yetkisi mi veriyor? hoca gerçekten iyi bir insan olabilir, bu öğrenci de şerefsizin teki olabilir ama 70lik kağıda 35 vererek öğrenciye ceza veremez.

çok yerinde bi ceza almış profesördür. darısı öğrencilere haksız yere takan tüm hocaların başına.
  • bu kadın cezayı hak etmiş. peki bu herif hakkında soruşturma açılmış mı ? bu arkadaşı hakim karşısına çıkaracak kimse bulunamamış mı ? herif dokunulmaz sanırım.

• arkadaşlar olayın iç yüzünü bilmiyorsunuz ve şu an çok iyi olmuş diye konuşuyorsunuz ama düşük not aldığı için hocayı şikayet eden bu çocukla aynı dönemde aynı okulda öğrenciydim.

nurdoğan rigel hocamızın sonuna kadar arkasında ve destekçisiyim. hiç bir zaman kimsenin hakkını yemedi yemez. dersine girip ne anlatırsa dinlemek zorundasınız. matematik dersi vermiyor bu kadın o yüzden bir cevap anahtarı yok. yazdıklarınızın anlatıklarıyla bağdaşması lazım.
    4 sene nurdoğan hocamın bir tane bile dersinden kalmadan geçtim ben. evet yüksek not almak çok kolay değil ama zor da değildi.
    iletişim fakültesinde ben ne öğrendiysem bu kadın sayesinde öğrendim ve asla adını unutmayacağım.

bu çocuk 2. sınıf öğrencisiyken şebnem çağlar adlı hocamızın yardımı sayesinde kitap çıkarıyor ve bu kitap 3. sınıf öğrencilerine zorunlu tutuluyor. nurdoğan hocam bunu kabullenmedi ve isyan bayrağını çekti.
    ayrıca bu arkadaş 2. sınıf öğrencisiyken asistan gibi şebnem hocanın derslerinde yanına gelip sınav kağıtlarını okuduğunu bizzat gözlerimle gördüm.
    hiç bir asistanın derse girme yetkisi yokken 2. sınıf öğrencisi nasıl derse girebilir?
    ayrıca okulun haber ajansında çalışıp daha sonra işten çıkan öğrencilerin bir dönem ücretlerini aldıklarına dair duyumlar bile vardı. hatta bunu öğrencilerin kendi hesaplarından tespit etmişlerdi.
    bizlerde zamanında dilekçe verip hocamızın yanında olmuştuk.
    okul yönetimi takibi ki hocamın arkasında durmadı ve kadını okuldan sürdüler.
    üstelik asla özel okulda hocalık yapmayacağını söylemişti ve kadın mecbur kaldı.

lütfen bu olay basit bir düşük verme notu değildir. ayrıca nurdoğan rigel asla ve asla bilerek böyle bir şey yapacak kadın değildir. hakkını teslim eden bir kadındır. savash o dönem geçemediği dersi alttan almasına rağmen derslere bir kere bile gelmedi. sadece sınavlara giriyordu ve ayrıca bu derslerde devam zorunluluğu var bu okulun yönetmeliğinde yazar.

nurdoğan rigel yalnız değildir!
hesabın var mı? giriş yap