şükela:  tümü | bugün
  • olmayan bölümlerdir.
  • (bkz: imam hatip mühendisliği)

not: imam hatipler kapatılsın.
  • fizik. buradaki goygoya bakmayın; ne kadar quant varsa hepsi fizik mezunu.
  • böyle birkaç bölüm vardır, bunlardan biri de ağaç işleri endüstri mühendisliği'dir. türkiye'de ilk 5-6 sektörden biri olan mobilya endüstrisine yetişen adam yok. öğrenciler bölümü tercih etmiyor. abidik gubidik bölümlere zibilyonlarca adam gidiyorken türkiye'de bu sene bu bölüme gelen öğrenci sayısı 5 (beş).

tasarım, imalat, fabrika planlama gibi sektördeki tüm alanları kapsayan bir eğitim var. piyasada sürekli iş bilen, eğitimli, yabancı dile hakim adam eksiği var, ama yetişen adam yok.

burada yemesini bilene çok ciddi pasta var. tıp, hukuk kazanıyorsan zaten git kardeşim, gitmezsen yazık edersin kendine. ama lütfen artık türkiye koşullarında arkeoloji, işletme, sosyoloji filan kasmayın. çocukluk hayalindir, işin baştan hazırdır, amenna... ama bu bölümler (ve benzerleri) her yıl binlerce işsiz pompalıyor sisteme. yazık!
  • sonrasında babanın şirketine ceo olduğun herhangi bir bölüm.
  • (bkz: işletme)
    (bkz: iktisat)

şaka lan şaka, bu ülkede yıl olmuş 2016, bitirdiği bölüme göre düzgün iş yapabileceğini, parayı bu şekilde kazanabileceğini sanan insanlar var. gidin malum partinin gençlik kollarına filan üye olun, mal mısınız nesiniz amk.
  • evet işletme bölümü mezunu ev arkadaşım ve muhasebe bölümü mezunu eşi tam buuu başlık icin yaratılmış.
    ben dershaneler kurslar sayesindr zar zor girdigim mimarlıkla onlar lisede yatarak girdiler bu bölümlere.
    ben günde 1 saat kadar uyku uyumadan projeleri çizerken hafta sonlarımı proje teslimlerime heba ederken. sinir stresten içtiğim kahvenin sigaranın haddi hesabı yok iken. kendi kendimi paralamam yetmez gibi aldığımız çıktılara maket malzemesine kredi mi gömerken.
    ıkiside fink fink gezip tozuyordu.
    haa ne oldu simdi biri benden 2 digeri de yaklaşık 1bucuk kat maaş alıyor. ben cumartesi çalışırken onlar çalışmıyor.
    evett var var adalett.

edit: yaa yokk be yaa diye sacma sapan msj atmayin bu entryee...