şükela:  tümü | bugün
  • cbt; cognitive behavioral therapy, bilişsel davranışçı terapi veya şema terapi ile ilerleyen seanslarda kullanılması; danışana verilebilecek bir ödev şeklinde olduğunda yararlı olabilecek aktivite.
  • (bkz: düşün ki o bunu okuyor) da ki “o” çocukluğumuz zaten. ayrıca başlığa ne gerek vardı.
  • sezen aksu-küçüğüm şarkısı benden sana gelsin minik ben...
  • sevgili dostum.

şu an bunu okurken 5 dakika sonra aklından uçup gidecek ama lütfen bu dediklerimi yap. yap ki hayatın değişsin.

-derslerine çok çalış.
    -ingilizceyi şimdiden öğren.
    -sürekli kitap oku.
    -çok korktuğun diş hekimine tedavi ol.
    -sevdiğin kıza açıl, bir şey kaybetmezsin.
    -gta san adreas'taki cesar vialpandobölümünü 1 ayda zorla geçmek yerine klavyenin sağındaki numaralarla 3 dakikada geç :)
    -ve son olarak aşık olduğun kız birkaç sene sonra evlenecek...
  • gelecek 30 yıla ait, refah içinde yaşayabileceğin ülkelere ait sayısal, piyango, sonuçlarının tamamı ektedir.

ek; boş

...!error
  • aferin.. hatalar yaptın, yanlışlar yaptın, bedeller ödedin ama kendi kararlarından ve hayallerinden vazgeçmedin.
    hayallerin için mücadeleyi hiç bırakmadın.
  • ayrımcılığa maruz kaldığın ortam ve kişilerden uzaklaşma. oradan ayrılmayacağını, seni kabul etmek zorunda olduklarını anlasınlar.

ve son olarak; sen gizlice, içten içe ağlarken seni üzenler, kalbini kıranlar hayatlarına devam edip çaylarını kahvelerini içiyordu. bunların hepsini büyüyünce gördüm; haberin olsun.

sevgiyle ve sağlıkla kal çocukluğum, umarım benim gibi bir çocukluğun olmaz.
  • git odana yat a.. herseyi dinleme herşeye bakma cocuksun sen karakterini gördüklerine göre sekillendirme
  • günlük tut.anı defterin olsun.seni derinden etkileyen kötü olayları unutmaya çok meyillisin.bastırma savunma mekanizmanı çok kullanıyorsun bu büyüdüğünde de böyle olacak.bir noktada iyi.yaşadığın güzel şeyleri de çok çabuk unutuyorsun gerçi.en yakın çocukluk arkadaşının ve kardeşlerinin anlattıklarını duyunca hayrete düşüyorsun sanki sen yaşamamışsın gibi.çocukluk anıların,hissettiklerin ileride çok işine yarayacak empati kurman için benden söylemesi.
  • tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.