şükela:  tümü | bugün
 • 36 yaşında ölünür mü?
  rakı içecektik, beşiktaş’ın maçlarına gidecektik...

  ah be dayı...
 • kendini geliştiren bir adam olduğun için senle gurur duyuyorum. ne kadar hanım köylü olsanda. miras konusu dönünce koşa koşa gelmenizi es geçiyorum
 • dayı ben akraba evliliğine karşıyım.*
 • herkesin bahsettiği ankara'daki dayılara sesleniyorum :

  * yıllarca hak etmediği halde, sırf yeğeniniz diye, bu vasıfsız insanları en güzel yerlere soktunuz.
  * yıllarca hak, hukuk, ahlak demeden her türlü yolsuzluğa, usulsüzlüğe göz yumdunuz.
  *dalkavukluk yapanlara ve çıkarlarınız uğruna, liyakatın amuna koymak suretiyle göz yumdunuz.
  * benim gibi hiçbir dayısı olmayan, emeğiyle bir yerlere gelmeye çalışan yüzbinlerce insanın, yıllarca hakkını yediniz, buna göz yumdunuz. buna alet oldunuz.

  ankara'daki dayılar alayınıza en içten sevgilerimi gönderiyorum. sizin zihniyetiniz var oldukça. bu ülke arpa boyu ilerleme sağlayamayacak.
  (bkz: ülkemizin dayı ve torpil sorunu)
 • seni küçük tayyip.

  fikirlerin kimsenin sikinde değil ama zengin ve çenesi düşük biri olduğun için seni mecburen dinliyorlar. başta yeğenlerin olmak üzere kimse seni sevmiyor.
 • sevgili dayı,

  seninle telefonda sadece bir kez konuştuk, hatırlıyor musun?

  bir ramazan bayramı size ziyarete gelmiştik, yanında oturuyordum. birden telefonum çaldı, arayan sendin. şaşırdım, açtım telefonu ve bana dedin ki: kimsiniz?
  dayı dedim, ben yanında oturuyorum.
  toplu bayram mesajı atmış, sana da göndermişim. şimdilerde senin de numaran benim telefonumda kayıtlı değil.

  ilk ve sondu o, daha da konuşmadık.

  neden böyle olduk dayı?
 • dayı köprüyü geçerken falan zaman zaman zorlandığım oluyor, fakat bu uğurda bile sana dayı diyemiyorum, bunu hissetmiyorum. sen ve ailen bunu hissettiremediniz, eğer bu bir sınavsa sizler sınıfta kalan tembel öğrencilerden farklı değilsiniz benim için. bilin istedim.
 • senin ben kazakistandaki inşaat işine, zeytinburnundaki renta car girişimine ve moğalistandaki ayakkabı ürerim macerana sokayım. siktiğimin hobiti.
 • sen bir orospu çocuğusun.
  8-9 yaşlarındaydım. gecenin bir yarısı kapıyı çaldığında ben açmıştım. eve silahla girip annemi ve bizleri öldürmekle tehdit ettin. miras davasından vazgeçmesi için. annem ne yaptı? üzerine yürüdü. ateş olsan cümrün kadar yer yakarsın dedi. götüm götüm kaçtın. rahmetli annem davasından vazgeçmediği gibi o gece silahla ev basmanın cezasının yıllarca mahkeme koridorlarında sürünerek ödedin. 30 yaşıma geldim hala kardeşlerimin ağlayışı kulaklarımdan silinmedi. hala silahla eve gelişin kabuslarıma giriyor.

  3 senedir felçli olmuşsun. bu dünya sana da kalmıyor. ilk gördüğüm yerde suratına tüküreceğim. yeminim olsun; öldüğün gün mezarına işeyeceğim.
 • ulan dayı sünnetimde zamanının en büyük kağıt parası olan 5 milyonumu alıp da sana oyuncak alacağım diyerek çatur çutur yediğin o paranın acısı 25 senedir geçmedi.
  sünnet çocuğu fesi var ya işte o ........