şükela:  tümü | bugün
  • ikinci mahsül yavrularından iki tanesi kayboldu, iki tane kaldı. şunlara bi mukayyet olsana? bi de kazık kadar kedi oldular, hala emziriyorsun, çok şımarttın şunları, sevdirmiyorlar da kendilerini. ayrıca yavrularına bi edep adap öğret, iyi annelik yap, mahallede sürtüklük yapacağına, seni minik uyzbu.

söyleniyorum evet söyleniyorum, farkındayım... fakat söylensem de seni seviyorum be tatlı tüy yumağı!
  • lan cikleriniz bile inşallah hocam maşallah hocam diyip pofpofluyor siz mi benim kedimsiniz ben mi sizin insanınızım anlamadım anasını satayım. afralar, tafralar, evin kralı benim kölesi sen havaları ayıp oluyor.
  • daha az uyusan da daha çok zaman geçirsek. özlüyor insan.
  • kızıma: tamam dünya güzeli bir piremses olduğun doğru ama kendini sevdirmek istediğinde gelip kucağıma yatıp sevdiriyorsun da ben seni sevmek istediğimde neden kaçıyorsun. sevgi dediğin karşılıklı olmalı di mi?

oğluma: lan oğlum üç sene oldu bir sakinleş artık. tamam evin efendisi sensin. ne diye benimle iktidar savaşına giriyorsun amk. yemeğini getiriyoruz bokunu temizliyoruz daha ne yapalım? bir de olmadık yerlerde pusu kurma adama.

ikisine birden: ortalıktan kaybolup ne cehenneme saklanıyorsanız eskiden yaptığınız gibi mama kabı açıldığında çıkıp gelin. sizin yüzünüzden evden çıkamayıp işe-okula geç kalıyorum.

ps: ikinizi de çok seviyorum lan.
  • şerefsiz evladı seni. tatlı tatlı yanıma yatağa çıkıp sonra neden oturup kaçıyorsun? geceleri acıkınca burnumu gerçekten ısırmana gerek var mı? ben şarkı söyleyince neden ısırıp yatağımı terk ediyorsun? artık kitaplıktan kitap itmeye de son vermen gerekiyor, boku çıktı. son olarak şunu bil ki seni çok seviyorum. herhalde ben doğursam bu kadar severdim ancak. şimdi seni rahatsız etmeye geliyorum, kaçma.
  • miyav.

gerçekten hala yapılmamış olduğuna şaşkınım.
  • çok güzel ve tatlısın, oyuncak kediye benziyorsun, ama maalesef yarım akıllısın! her an gözüm üstünde olmak zorunda, yoksa başını derde sokman kaçınılmaz. bir parça naylon yedin, beş gün bağırsakların tıkandı, ağzına sabah akşam zeytinyağı sıkmasam hayatın kaymıştı. ve hala naylon yemeye çalışıyorsun. iki buçuk yaşına geldin, artık akıllanma zamanın gelmedi mi?

kızkardeşin çok zekiydi, seni bile kolluyordu, ama maalesef bünyesi zayıftı, yaşayamadı. büyük ablanız zeka küpüydü, hayatımda gördüğüm en akıllı hayvandı. evdeki gaz kaçağını burnuyla yakalayıp beni uyardı, evi de bizi de kurtardı. ama sevgili kızım, senin kendine bile hayrın yok, ömrübillah izleyip kollamam gerekecek. ama sen iyi ol da, ben razıyım peşinden koşmaya. umarım uzun süre sen ve kardeşlerinle birlikte oluruz, nerede olursak olalım...
  • senin sayende çok güzel bir insanı tanıdım, huzur içinde yat.
  • (bkz: bu başlıkta deliriyoruz)

öyleyse ben eksik kalmayayım; neredesin? çok özledim seni. tülay geri dön allah rızası için.
  • yeter artık kumuna sıç, bıktım bok temizlemekten!!!