şükela:  tümü | bugün
  • minnoş, oğlum!.. 1990 mart ayında, ben evde olmadığım bir zamanda öldüğünü öğrendim. çok üzgünüm be oğlum, ölüm anında yanında olamadığım için... seninle vedalaşamadık, bir şeyler eksik kaldı.
    18 yaş bir kedi için uzun bir zaman dilimi... seninle çok güzel anılarımız oldu, biliyorsun... aradan 31 sene geçti, inan bana seni hiç mi hiç unutmadım. ee ben de 61 yaşıma geldim, benim de fazla zamanım kalmadı...
    bu satırları okuyorsan, bekle beni!.. yanına gelip seni öpücüklere boğmayı çok ama çok istiyorum. umarım tanrı ikimize torpil geçer, sevenleri kavuşturur... seni çok sevdiğimi, rüyalarımı süslediğini bilmeni isterim...

edit: minnoş... (doğum tarihi: 1971 güz - ölüm tarihi: 1990 mart)... seni çok özlüyorum, yakışıklı minnoş'um... debe için teşekkürler...
  • doğurmadığım tüylü çocukum, evden çıkmam gerektiği zaman gözümün içine bakıp kafanı yana eğip acıların çocuğu gibi bakma lan bana. 24 saat seni seversem ne yicez olum, sen yan gelip yatıyon birimizin çalışıp mama parası kazanması gerek. yoksa o yaş mamaları, krakerleri noel baba getirmiyor.
  • - cüzdanımda vesikalık fotoğrafın var.
  • kedisin sen kanser olmak ne demek oğlum. olsun bunuda ataltıcaz babacığım, annenle beni bırakıp gitmek yok. önceki atakları nasıl atlattık ise bunuda atlatıcaz.
  • çok güzel ve tatlısın, oyuncak kediye benziyorsun, ama maalesef yarım akıllısın! her an gözüm üstünde olmak zorunda, yoksa başını derde sokman kaçınılmaz. bir parça naylon yedin, beş gün bağırsakların tıkandı, ağzına sabah akşam zeytinyağı sıkmasam hayatın kaymıştı. ve hala naylon yemeye çalışıyorsun. iki buçuk yaşına geldin, artık akıllanma zamanın gelmedi mi?

kızkardeşin çok zekiydi, seni bile kolluyordu, ama maalesef bünyesi zayıftı, yaşayamadı. büyük ablanız zeka küpüydü, hayatımda gördüğüm en akıllı hayvandı. evdeki gaz kaçağını burnuyla yakalayıp beni uyardı, evi de bizi de kurtardı. ama sevgili kızım, senin kendine bile hayrın yok, ömrübillah izleyip kollamam gerekecek. ama sen iyi ol da, ben razıyım peşinden koşmaya. umarım uzun süre sen ve kardeşlerinle birlikte oluruz, nerede olursak olalım...
  • gece at gibi koşturmayın, rica ediyorum.
  • özledim seni sıpa, çok özledim hem de. geceleri sağa sola koşturmalarını, gündüzleri pineklemeni, bir köşede durup da öylece izlemeni, sinirlendiğinde çıkarmış olduğun tırnaklarını, kar beyazı tüylerini, küçücük pembe burnunu ve masmavi gözlerini.

7 yıl bize kardeş olmuştun ve 7 ay önce bu dünya’ya veda ettin. güzel uyu evlat, arada rüyama giriyorsun ve hasret gideriyoruz.

seni andım bu gece, kulakların çınlasın.
  • tek sorum var; 5 cdlik yeni türkü best of albümümü kumuna nasıl götürdün? neden üstüne işeyip kuma gömdün?
  • bir keresinde seni evde tek bırakmış ve o gün eve epey geç dönmüştüm. döndüğümde yemek kabının üstünün kapalı kaldığını farkettiğimde ve senin o delice yemeğe saldırışını gördüğümde inan çok çok pişman olmuş ve üzülmüştüm. bildiğin yanına çöküp ağlamıştım ulen.

diyeceğim o ki, öbür tarafta hakkımda atıp tutmayasın e mi.
  • öncelikle benim evime gelmiş olman benim kedim yapmaz seni. ananı tanımasam küfür ederdim ama aşağı sokakta yaşıyor, biliyoruz çok uysal ve iyi bir kedi. sen böyle bir anadan nasıl çıktın ya. ne baş belası bir tipsin arkadaş. sürekli ensemdesin. ne oyunun biter ne benimle yatmak istemen. ben senin istediğin zaman yatağa girip uyumak zorunda mıyım? her şeyimi parçalarsın, dişlersin. ne ayakkabım kaldı ne pantolon ne koltuk. 10 günde kaç bin lira zararın var. bütün familyanı satsan ödeyemezsin zararı. bu akşam bira içelim dedik, tuvalete gittim geldim, iki bira şişesini dikmişsin kale direği gibi, çerez tabağından bir tane fıstık almışsın, top yapmışsın onu, japon kale maç yapıyorsun kendi kendine. nasıl bir piskopatsın oğlum sen. korkutma beni. bana bulaşmadan yaşa git ne olur ya. mamanın da en kalitesini aldım, eskisini beğenmedin. sanki sokakta hergün bal börek yiyordun, götüm. suyun orada kapta. ye mamanı iç suyunu. 3 katlı ev, istesen karşılaşmayız bile. sen ayrı dünyanda yaşa ben ayrı. merdivenlerde karşılaşırsak birbirimize selam verir geçeriz. beni başka şeyler yapmaya zorlama. evden atarsam olay olur. o seçeneği yapamam ama senin bugını buldum aslanım. oda spreyinden felaket tırsıyorsun. görünce bile kaçacak delik arıyorsun. uyurken yaklaşır üzerine sıkarım. ona göre.